FC Barcelona pobiła swój rekord, choć… switch „Lewy” mógł tu namieszać!

FC Barcelona Obecnie w niczym nie przypomina zespołu z jesieni ubiegłego roku, kiedy – jeszcze pod wodzą poprzedniego trenera Ronalda Koemana – męczył się w lidze, nawet teoretycznie ulegając znacznie słabszym rywalom. Ostatecznie “Blaugrana” zakończyła miniony sezon na wicemistrzostwie, a teraz ma bardzo obiecujący begin do kampanii 2022/2023.

Wynika to oczywiście z wielu różnych czynników, ale zespół Camp Nou wydaje się teraz kłaść nacisk na jeden bardzo konkretny aspekt – odmłodzenie składu. “Dobrze być młodym” – napisał w tekście na oficjalnej stronie klubu, w którym zaznaczono, że obecna drużyna pobiła rekord.

Jak już wspomniano, obecny skład FCB jest najmłodszy w XXI wieku – dotychczasowy rekord padł w sezonie 2001/2002, kiedy średnia wieku piłkarzy wynosiła 25 lat i 276 dni, a teraz jest to 25 lat i 169 dni. dni. Jak wspomniano, mówimy tylko o zawodnikach, którzy w obecnej kampanii spędzili na boisku przynajmniej minutę.

To nie wszystko, bo w ostatnim meczu z Realem Sociedad Xavi Hernandez wystawił najmłodszą startową jedenastkę od 2005 roku – średnia wieku to 24 lata i 45 dni, a na boisku zobaczyliśmy “Barcę” w następującym ustawieniu: ter Stegen – Araujo, Christensen, Garcia, Balde – de Jong, Gavi, Pedri – Torres, Dembele, Lewandowski.

Z “Lewy– Sprawa jest ciekawa, bo jest jednym z najstarszych piłkarzy „Dumy Katalonii” i razem z innym nowym zawodnikiem Barcelony, Marcosem Alonso, lekko przecenił ogólny rekordowy wynik. A Hiszpan w klubie jest pięciu innych piłkarzy po trzydziestce: ter Stegen, Roberto, Alba, Busquets i Pika. 33-letni Pierre-Emerick Aubameyang, który jest obecnie w Chelsea, również złapał minuty.

Ogólnie rzecz biorąc, od początku XXI wieku skład Barcelony oscylował wokół średniej wieku 26-27 lat. Najstarsza drużyna grała w barwach bordowych i granatowych w sezonie 2015/2016, wtedy średnia wynosiła 28 lat i 60 dni.

Obecny nestor FC Barcelona Wspomniano już o Gerardzie Pique, który ma 35 lat. Najmłodszy jest Gavi, który w sierpniu obchodził swoje osiemnaste urodziny. Tak więc strzelanina jest – co trzeba przyznać – naprawdę imponująca.

Zobacz też: “Lewy” ponownie doceniony w Hiszpanii! Czy tym razem otrzyma nagrodę?

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.