Finał dla Polaka. Jan Zieliński wrócił z długiej podróży

Jan Zieliński i Hugo Nys rozpoczęli mecz z Gregoire Barrere i Quentin Halys mocnym ciosem, ale potem mieli problemy. W decydującym meczu odwrócili wynik 3:8 na 11:9.

Sebastian Szczytkowski

Jan Zieliński

Materiały prasowe /PZT / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Gra podwójna weszła do turnieju w Metz bez rozstawienia. Gregoire Barrere i Quentin Halys wygrali bez straty seta z „jedynkami” Tim Puetzem i Michaelem Venusem, a także Fabrice Martinem i Aisamem Ul Haq Qureshi. Uczestnicząc w duecie, głównie w turniejach w ojczyźnie, Francuzi odrabiali w ten sposób poprzednie niepowodzenia.

Jan Zieliński i Hugo Nys wystartowali w Metz po dobrym występie na US Open. W drodze do półfinału wyeliminowali Francisco Cabrala i Jamiego Murraya, a także Rafaela Matosa i Davida Vegę Hernandeza. W pierwszym meczu przegrali jednego seta, ale w drugim meczu oddali tylko trzy mecze do czwartej rozstawionej tenisistce.

Pędząc z poprzedniego meczu, Zieliński i Nys zamknęli pierwszego seta w zaledwie 21 minut. Tak długo trwało zwycięstwo 6:1. Nie pozwolili Francuzom wygrać ani jednego meczu serwisowego. Breakout nastąpił po przełomie, a gospodarze nie mieli nic innego do roboty, jak zmobilizować się do drugiego seta.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: Andrejczyk na wakacjach. Wybrała niezwykły kierunek

Ta partia wyglądała zupełnie inaczej. W nim obaj wygrywali gry z własną aplikacją. Bliżej do przełamania byli Zieliński i Nys, ale zabrakło im sześciu punktów przełamania, w tym trzech z rzędu. Ostatecznie rozegrano tie-break, w którym Polak i Monakian zmarnowali trzy piłki meczowe przed przegraną 11th of September.

Dramat był spory – Zieliński i Nys byli bliscy pożegnania się z turniejem, gdyż Francuzi stopniowo budowali swoją przewagę. Przy 8-3 w tremendous tie breaku byli bliscy zamknięcia gry. Jednak tak się nie stało. Debel z Polakiem rozprawił się z uciskiem i wygrał po pogoni 11-9.

Drugi finałowy debel zostanie rozstrzygnięty w sobotę. Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin, rozstawieni trzy, oraz Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara, rozstawieni dwa, będą walczyć o miejsce w decydującym meczu.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 534,5 tys. euro
piątek, 23 września

półfinał debla:

Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) – Gregoire Barrere (Francja, MŚ) / Quentin Halys (Francja, MŚ) 6:1, 6:7 (9), 11-9

Przeczytaj też: Wszyscy to widzieli. Iga Świątek potwierdzona
Przeczytaj także: Kosztowny błąd rodzinny. 18-letnia tenisistka z Polski zawieszona za doping

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Jan Zieliński i Hugo Nys wygrają turniej w Metz?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.