„Finał Wimbledonu został rozegrany 23 czerwca?”

Tenisiści przygotowują się do Wimbledonu, jednego z najważniejszych turniejów sezonu.

Tym razem Polacy mogą podejść do niego z dużym optymizmem, bo jednymi z faworytów są Świątek i Hurkacz. Oboje trenowali razem w stolicy Anglii w czwartek, a potem “Hubi” napisał: “W tym roku finał Wimbledonu został rozegrany 23 czerwca?”.

Taki mecz jest niemożliwy, ale zarówno Świątek, jak i Hurkacz mogą być znaczącymi postaciami tego wydarzenia, które rozpocznie się w poniedziałek.

Iga jest niepokonana od połowy lutego, zanotowała serię sześciu zwycięstw w turniejach z rzędu, co przełożyło się na 35 kolejnych zwycięstw w meczach. Takiej serii w tenisie kobiecym w XXI wieku nie było. Poza tym ma “jedynkę”.

I choć sama odrzuca, Polka potrafi grać na trawie, triumfowała w juniorskim Wimbledonie.

Z naszyjnikami Hurkacz uwielbia tę powierzchnię. W zeszłym roku dotarł do półfinału Wimbledonu, co jest jego najlepszym osiągnięciem w Grand Slam. Ostatnio jednak triumfował w turnieju w Halle, gdzie w finale pokonał tenisistę numer jeden Daniiła Miedwiediewa. Wygrał z Rosjaninem w zeszłym roku w Londynie.

Nie wiadomo, jak potoczą się losy Świątek i Hurkacza na tegorocznym Wimbledonie, ale jedno jest pewne, ich rywale mają prawo się bać, a nie na odwrót.

Gdzie oglądać Wimbledon 2022 w telewizji i na żywo w Internecie? (transmisje)

Wimbledon na żywo 2022 27 czerwca – 10 lipca zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz meczów Iga Świątek oraz Hubert Hurkaczzobaczymy w akcji najlepszych tenisistów na świecie. Wimbledon będą transmitowane na antenach sportowych Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych komentować będą m.in. Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy Plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.pl. mecze Boże Narodzenie oraz Hurkacz na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na antenach sportowych Polsatu oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Field Go.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.