Fnatic nie trenuje przed mistrzostwami świata? Ciekawe słowa sportowca e-sportowego Sport

Wygląda na to, że przed mistrzostwami świata każdy podczas treningu da co najmniej 110%. Jak się okazuje, rzeczywistość w przypadku europejskiego składu Fnatic jest zupełnie inna. Strzelec Upset podzielił się sytuacją w drużynie. W rozmowie z jednym z popularnych streamerów przyznał, że jego zespół unikał treningu.

Obejrzyj wideo

F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Mistrzostwa świata to marzenie wielu

Większość profesjonalnych graczy League of Legends ma jeden cel – zostać mistrzem świata. Jest taka możliwość tylko raz w roku, a udział w najważniejszym turnieju nie jest łatwy. W tym celu musisz rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywek w danym regionie i być jedną z najlepszych drużyn w całej lidze.

Okazało się, że Fnatic wychodzi z nieco innego założenia, którym podzielił się ich strzelec, Elias „Upset” Lipp. Jak się okazuje, w ostatnich dniach zespół nie spędził dużo czasu na treningach. Zaczną one obowiązywać dopiero po wylądowaniu w Meksyku, czyli na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. Za kulisami informacje zostały ujawnione podczas rozmowy streamowej z Nickiem „LS” De Cesare.

Wina w mistrzostwach e-sportu. Liderzy opuszczają Europę

Fnatic rozpoczyna walkę bardzo wcześnie

Wynik Fnatic podczas letniej edycji League of Legends European Championship nie pozwolił drużynie na begin Worldsów z głównej fazy turnieju. Drużyna weźmie udział w turnieju, ale już od fazy wstępnej. W wyniku losowania Fnatic trafił do grupy A, gdzie będzie walczył z Past Gaming, Chiefs Esports Membership, Evil Geniuses i LOUD.

Choć należą do faworytów do awansu w terenie, to może nie być takie proste. Najlepszym rozwiązaniem będzie zajęcie 1 miejsca w grupie, które nagradzane jest bezpośrednim udziałem w kolejnym etapie turnieju. Największym rywalem tutaj wydaje się być North American Evil Geniuses.

Inne scenariusze zakładają drugie miejsce. Wtedy Fnatic powalczy o awans z drużyną z 3 lub 4 miejsca w grupie B, unikając kłopotliwego DRX czy Royal By no means Give Up. Co najgorsze, Fnatic zajmie 3. lub 4. miejsce. Wtedy może się okazać, że w najważniejszym pojedynku drużyna zmierzy się z rywalami z Korei czy Chin.

Etap wstępny tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends rozpocznie się 29 września. Turniej rozgrywany jest w Ameryce Północnej, więc z perspektywy polskiego kibica mecze będą rozgrywane do późnych godzin nocnych.

Piotr 'morelz' Taterka, Illuminar GamingMistrzostwa Polski ESL. W pogoni za liderem grupy B. Szansa na pierwsze punkty dla obrońców tytułu

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.