Formuła 1 poradziła sobie ze skutkami pandemii. Ogromny wzrost przychodów

Liberty Media opublikowała najnowszy raport finansowy F1. Z przedstawionych liczb jasno wynika, że ​​Formuła 1 poradziła sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. W drugim kwartale przychody królowej sportów motorowych wzrosły o 200 milionów dolarów.

Łukasz Kuczera

Max Verstappen, a następnie Charles Leclerc

Materiały prasowe / Pink Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen, a za nim Charles Leclerc

Koronawirus mocno wpłynął na wyniki finansowe Formuły 1. Wiele wyścigów w sezonach 2020-2021 trzeba było organizować przy pustych trybunach lub przy ograniczonej liczbie widzów. W efekcie F1 trafiła w ręce promotorów Grand Prix i obniżyła im wpisowe za prawo do organizacji zawodów.

W 2022 r. pandemia zeszła na dalszy plan. Nawet jeśli w innych krajach jest duża liczba nowych przypadków COVID-19, sama choroba nie ma tak poważnych konsekwencji, więc władze wielu krajów zrezygnowały z ograniczeń związanych z nosicielami. To z kolei poprawia finanse F1.

Według najnowszego raportu Liberty Media, w drugim kwartale 2022 r. przychody F1 wzrosły z 501 mln USD do 743 mln USD. Dlatego mówimy o wzroście do 49 proc.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

W ostatnim i obecnym sezonie w drugim kwartale rozegrano siedem wyścigów, ale ograniczenia związane z pandemią spowodowały, że w 2021 roku w Paddock Membership nie było meczów. Tymczasem Formuła 1 zarabia ogromne pieniądze organizując weekendy wyścigowe dla biznesmenów i milionerów, które urozmaicają ludziom F1.

– Sezon 2022 w F1 to kontynuacja bicia nowych rekordów. W tym roku czeka nas ekscytująca walka i nieprzewidywalne wyniki na torze. Przyciągamy fanów bezpośrednio na tory, a także na inne nasze platformy. Robimy znaczne postępy, współpracując z inwestorami i partnerami, zespołami, promotorami wyścigów – zapowiedział Stefano Domenicali, szef F1.

Zdecydowana większość przychodów to wpływy z opłat za prawa do organizowania wyścigów, transmisji telewizyjnych oraz transz sponsorskich. Z tego tytułu Formuła 1 pozyskała w drugim kwartale 2022 roku aż 628 mln dolarów, w porównaniu do 464 mln dolarów dwanaście miesięcy wcześniej.

“Przychody z promocji wyścigowych wzrosły z powodu wyższych opłat za imprezy i podwyżek kontraktów. Z kolei prawa mediowe wzrosły z powodu wyższych przychodów z abonamentu telewizyjnego, a także wyższych opłat w nowych umowach telewizyjnych” w raporcie właściciela F1.

Przeczytaj także:
“Nowe życie”. Rodzina Schumacherów podjęła decyzję
Nowa praca dla Vettela? Formuła 1 ma pomysł na Niemca

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy F1 zmierza we właściwym kierunku?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.