[FOTO] Prostota i piękno konstrukcji. Za nami X Wałbrzyski Zlot Pojazdów Zabytkowychwczoraj, 10 godzin temu
4798

To była nie lada gratka dla pasjonatów dawnej motoryzacji. Mówimy o X Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Zabytkowych w Wałbrzychu. Przez Świebodzice przejechały dziesiątki starych samochodów i motocykli.

Impreza odbywa się cyklicznie od 2013 roku i przyciąga do miasta nie tylko właścicieli zabytkowych samochodów, ale także wszystkich fanów motoryzacji i osoby poszukujące ciekawych atrakcji. W tegorocznym rajdzie wzięło udział około 50 pojazdów. Dokładna kwota nie jest znana ze względu na wiek i stan techniczny aut. Wielu właścicieli czekało na zgłoszenie do ostatniej chwili, uzależniając swój pobyt od warunków pogodowych.

Na uwagę zasługują również jedne z ciekawszych aut, które biorą udział w rajdzie: Daimler z 1934 roku, Morris z 1934 roku oraz Peugeot 301 z 1931 roku. Najstarszy motocykl pochodzi z 1928 roku. Uczestnicy jadący Volkswagenem Garbusem przyjeżdżają do nas 10 razy powiedział Mirosław KorzecKomendant X Międzynarodowego Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Uczestnicy rajdu wystartowali z Wałbrzycha, następnie odwiedzając Boguszów-Gorce, Świebodzice i Szczawno-Zdrój. Zakończenie imprezy i wręczenie pucharów odbyło się na Rynku w Wałbrzychu o godz. 16.00

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.