Francuzi walczą o przetrwanie. Zmiana lidera w Lidze Narodów Piłkarskich

Namiętna walka w Lidze Narodów. W czwartek obejrzeliśmy kilka bardzo ciekawych spotkań. Szczególnie ciekawie było w grupie 1, dywizja A, w której rywalizują Francja, Chorwacja, Dania i Austria. Pierwsze zwycięstwo odniósł ostatecznie „Trójkolor”, który po czterech rundach ujrzał widmo spadku do niższej ligi.

Obejrzyj wideo
Lewandowski, Piszczek i Dudek w Alei Gwiazd. „Chciałbym jeszcze raz tu zagrać”

Francuzi pokładali nadzieje na pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów. Przebłysk geniuszu Mbappe

Na Stade de France w Paryżu aktualni mistrzowie świata zmierzyli się z Austrią, która wyprzedziła ich w tabeli o jedno miejsce. Goście przed pierwszym gwizdkiem mieli 4 punkty, a gospodarze tylko dwa. Po 90 minutach sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dziś Francuzi są bliżej utrzymania się w dywizji A.

Wojciech Szczęsny był wściekły w meczu z Holandią. Całkowity

Więcej treści sportowych znajdziesz także na Gazeta.pl

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, choć okazji było wiele, zwłaszcza przy bramce gości. Kylian Mbappe trafił do siatki w drugiej minucie, ale gola nie uznano za spalonego. Podopieczni Didiera Deschampsa stracili wiele okazji w kolejnych minutach. Odblokowywały się dopiero po zmianie stron. Błysnął wspomniany Mbappe, który wykonał świetną indywidualną akcję. Dryblował łącznie pięciu rywali, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Patricka Pentza.

W kolejnych minutach presja Francuzów nie ustała. Ich ataki szybko przyniosły kolejny efekt. Antoine Griezmann dośrodkował z prawej strony pola karnego, a pojedynek w powietrzu wygrał Olivier Giroud i skierował piłkę do bramki. Mistrzowie świata utrzymali prowadzenie 2:0 i teraz mogą spokojniej przygotowywać się do ostatniego meczu grupowego z Danią.

Chorwacja jest bliżej awansu do Remaining 4. Wszystko zostanie rozstrzygnięte w ostatniej linii

Z kolei Duńczycy zmierzyli się w czwartek z Chorwatami. Liderem grupy I była drużyna ze Skandynawii z 9 punktami na koncie. Wicemistrzowie byli na drugim miejscu z 7 punktami. Po ostatnim gwizdku sędziego zmienił się układ sił. Chorwaci wygrali u siebie 2:1.

Strzelanie w 49. minucie rozpoczął obrońca Born Sosy. Duńczycy zdołali wyrównać po niespełna pół godzinie gry. Christian Eriksen wszedł na listę strzelców. Podopieczni trenera Kaspra Hjulmanda cieszyli się tylko przez kilkadziesiąt sekund. Już w 79. minucie Lovro Majer wyprowadził Chorwatów na prowadzenie. Pomocnik Stade Rennes był na boisku chwilę wcześniej i dokonał masywnej zmiany. Wynik 2:1 utrzymał się do końca.

Przed ostatnią rundą, która zostanie rozegrana w niedzielę, liderami grupy 1 są Chorwaci z 10 punktami. Na drugim miejscu są Duńczycy, którzy mają o jeden punkt mniej. I nadal mogą wyprzedzić Chorwację, ale będzie to niezwykle trudne zadanie. Po pierwsze, muszą w niedzielę wygrać u siebie z Francją i oczekiwać, że Chorwacja przegra lub odejdzie od Austrii.

Francuzi nie odpuszczą, bo ten mecz będzie zależeć również od tego, czy utrzymają się w lidze A. Mistrzowie świata spadną do dywizji B, jeśli przegrają, lub tylko zremisują z Duńczykami, a Austriacy pokonają Chorwatów. „Trójkolorowy” musi wygrać, aby się utrzymać. Austriacy już raz pokonali Chorwatów w Lidze Narodów i odjechali. W czerwcu wygrali w Osijeku 3:0.

Tabela Grupy 1 Ligi Narodów UEFA Dywizja A po pięciu rundach:

  • 1. Chorwacja 10 punktów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka
  • 2. Dania 9 punktów, 3-0-2
  • 3. Francja 5 punktów, 1-2-2
  • 4. Austria 4 punkty, 1-1-3

Zmieniła temat polskiego reprezentanta: Czuję fizyczny ból, kiedy go oglądamZmieniła temat polskiego reprezentanta: Czuję fizyczny ból, kiedy go oglądam

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.