GiG Competition po raz pierwszy w Polsce

Organizowany od kilku lat w Niemczech katolicki festiwal muzyki chrześcijańskiej GiG Competition po raz pierwszy zawita do Polski w niedzielę 17 lipca. Na zaproszenie biskupa legnickiego pojawią się tam muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii, Irlandii i Polski. GiG Competition (skrót od „Bóg jest dobry”) „chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzin” – zapowiadają organizatorzy.

GiG Competition to katolicki festiwal muzyczny, który od 2016 roku koncertuje w całych Niemczech. Jednak w tym roku GiG Competition po raz pierwszy zawita do Polski, a Legnica stanie się miejscem jego organizacji.

Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i ewangelizatorzy z całego świata. W Legnicy pojawią się muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii.

>>> Ekspert od muzyki kościelnej: Muzyka nie jest dodatkiem, ale integralną częścią liturgii

Ćwicz swoją wiarę

– Dorastałem jako katolik, ale nie praktykowałem swojej wiary. Teraz jestem tam, gdzie Bóg mnie chce. Jeśli wezwie mnie do Niemiec, będę tam. To dla mnie zaszczyt być tutaj – powiedział podczas ostatniej niemieckiej edycji GiG Competition, Joe Melendrez, hiszpańsko-amerykański raper tworzący muzykę z przesłaniem ewangelizacyjnym. Tego lata odwiedzi również Legnicę.

„GiG Competition – tłumaczą organizatorzy – chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzinom. GiG to skrót od „Bóg jest dobry” i „Muzyka na żywo”, podczas festiwalu te dwie rzeczywistości łączą się. Muzyka powinna łatwo i z zabawnym nastrojem dawać jasno do zrozumienia, że ​​Bóg jest naprawdę dobry i kocha każdego z nas ”

zdjęcie. pixabay

GiG-Competition początkowo nosił nazwę Alojs-Competition i po raz pierwszy odbył się w 2014 roku w Radiborze koło Budziszyna. Celem tego wydarzenia było uhonorowanie pochodzącego z tego miasta świeżo beatyfikowanego Alojsa Andritzky’ego. Był kapelanem młodzieży w Dreźnie podczas reżimu nazistowskiego. Po prawie roku pełnienia funkcji księdza został aresztowany i przewieziony do obozu koncentracyjnego Dachau pod Monachium, gdzie zmarł w 1943 roku w wieku 28 lat.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają w niedzielę 17 lipca od godz. 16.00 na osiedle Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski), aby posłuchać muzyki na światowym poziomie, posłuchać opowieści wielu ludzi z całego świata i dzięki temu rozumieją, że Bóg jest dobry.

Jak dodają, wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność.

Czy czytałeś Wesprzyj nas!

Działamy również dzięki Waszej pomocy. Wspieraj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.