GiG Pageant po raz pierwszy w Polsce

Organizowany od kilku lat w Niemczech katolicki festiwal muzyki chrześcijańskiej GiG Pageant po raz pierwszy zawita do Polski w niedzielę 17 lipca. Na zaproszenie biskupa legnickiego pojawią się tam muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii, Irlandii i Polski. GiG Pageant (skrót od „Bóg jest dobry”) „chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzin” – zapowiadają organizatorzy.

GiG Pageant to katolicki festiwal muzyczny, który od 2016 roku koncertuje w całych Niemczech. Jednak w tym roku GiG Pageant po raz pierwszy zawita do Polski, a Legnica stanie się miejscem jego organizacji.

Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i ewangelizatorzy z całego świata. W Legnicy pojawią się muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii.

– Dorastałem jako katolik, ale nie praktykowałem swojej wiary. Teraz jestem tam, gdzie Bóg mnie chce. Jeśli wezwie mnie do Niemiec, będę tam. To dla mnie zaszczyt być tutaj – powiedział podczas ostatniej niemieckiej edycji GiG Pageant, Joe Melendrez, hiszpańsko-amerykański raper tworzący muzykę z przesłaniem ewangelizacyjnym. Tego lata odwiedzi również Legnicę.

„GiG Pageant – tłumaczą organizatorzy – chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzinom. GiG to skrót od „Bóg jest dobry” i „Muzyka na żywo”, podczas festiwalu te dwie rzeczywistości łączą się. Muzyka powinna w łatwy i zabawny sposób dawać jasno do zrozumienia, że ​​Bóg jest naprawdę dobry i kocha każdego z nas. “

GiG-Pageant początkowo nosił nazwę Alojs-Pageant i po raz pierwszy odbył się w 2014 roku w Radiborze koło Budziszyna. Celem tego wydarzenia było uhonorowanie pochodzącego z tego miasta nowo beatyfikowanego Alojsa Andritzky’ego. Był kapelanem młodzieży w Dreźnie w okresie reżimu nazistowskiego. Po prawie roku pełnienia funkcji księdza został aresztowany i przewieziony do obozu koncentracyjnego Dachau pod Monachium, gdzie zmarł w 1943 roku w wieku 28 lat.

– Ten pierwszy Alojs-Pageant chciał uhonorować tego, który w tym samym roku skończyłby 100 lat. Po tym wydarzeniu, w którym wzięły udział zespoły z Anglii, Irlandii, Holandii, Austrii i Niemiec, mówiono, że tego rodzaju katolicki festiwal muzyczny musi być kontynuowany, ponieważ daje im tyle nadziei. Zmieniliśmy nazwę na „GiG”, co oznacza występ na żywo, ale jest też skrótem od „God is Good”. Myślę, że nazwa jest idealna na nasze czasy, kiedy wielu wątpi w dobroć Boga – mówi w rozmowie z KAI ks. Paulus-Maria Tautz CFR, niemiecki franciszkanin Odnowy, który przez wiele lat służył najbiedniejszym mieszkańcom Nowego Jorku i poznał chrześcijański hip-hop jako metodę ewangelizacji młodzieży.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają w niedzielę 17 lipca od godz. 16.00 na osiedle Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski), aby posłuchać muzyki na światowym poziomie, posłuchać opowieści wielu ludzi z całego świata i dzięki temu rozumieją, że Bóg jest dobry.

Jak dodają, wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Codziennie publikujemy najważniejsze informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy zadanie to będzie stawało się coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli wypełniać naszą misję. Dowiedz się więcej tutaj.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.