Giżycko. Łoś wpadł do studni. Strażacy musieli interweniować [ZDJĘCIA]
Łoś wpadł do studni i nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Na pomoc zwierzęciu poszli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Dzięki sprawnej akcji łoś nie odniósł żadnych obrażeń i mógł wrócić na wolność.

Łoś wpadł do studni

Pomocy potrzebują nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Niebezpieczny incydent miał miejsce we wtorek (20 września) w Giżycku. Łoś wpadł do studni chłonnej i nie był w stanie samodzielnie się z niej wydostać. Raport o uwięzionych łosiach otrzymali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Aby wydostać zwierzę ze studni, wykorzystali metody ratownictwa wysokościowego. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się bezpiecznie ewakuować zwierzę na powierzchnię.

Odwrócenie uwagi łosia mogło wynikać z trwającego lasu bukowego. Gody łosi rozpoczynają się we wrześniu i trwają do połowy października. Byki przebywają kilka dni z jedną kępą z objawami rui, po zakryciu odchodzą w poszukiwaniu kolejnej samicy.

Jeż utknął w ogrodzeniu

Był też jeż, który próbował przecisnąć się przez płot, ale najwyraźniej przeliczył się i utknął. Strażnicy miejscy poszli pomóc małemu zwierzakowi. Do incydentu doszło w czwartek (22 września) przy ul. Kopernika w Olsztynie.


Kopernika w Olsztynie.  Jeż utknął w siatce
Autor: Straż Miejska w Olsztynie
Kopernika w Olsztynie. Jeż utknął w siatce


Bartoszyce. Para łosi zatrzymała ruch na drodze. Zwierzęta chciały przekroczyć …

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez ulicę za przejściem dla pieszych

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.