Grand Prix Polski: Gorzów Wielkopolski. Kiedy i o której godzinie? Gdzie oglądać

Po raz drugi w sezonie 2022 żużlowcy będą ścigać się na polskiej ziemi w ramach piątej rundy Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Ponad miesiąc temu w Warszawie żadnemu Polakowi nie udało się awansować do finału. Czy „Biało-Czerwoni” przyniosą tym razem więcej radości polskim kibicom?

Grand Prix Polski odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim po raz jedenasty. Pierwsze zmagania na Edward Jancarz odbyły się w 2011 roku. Wtedy to Greg Hancock triumfował nad Nicky Pedersenem i Emilem Sajfudtinowem. Rok później zadebiutował na podium GP w Gorzowie stanął Polak – Bartosz Zmarzlikktóry zajął trzecie miejsce. Aktualny wicemistrz świata i dwukrotny zwycięzca cyklu oraz zawodnik miejscowej Stali zwyciężył przed własną publicznością w 2014 i 2020 roku. Pierwszy Polak zwyciężył Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim był zamiast tego Jarosław Hampelktóry okazał się najlepszy w 2013 roku. Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim 2022 odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Begin zawodów o godzinie 19.00.

Zobacz też: Policja w klubie. Zabrali dokumenty, pobrali pliki

W Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim Reprezentantów Polski będzie pięciu: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek i Szymon Woźniak. Ten ostatni otrzymał za ten konkurs „dziką kartę”. W zastępstwie wystąpią Wiktor Jasiński i Oskar Paluch.

Lista startowa GP Gorzowa 2022:

Bartosz Zmarzlik (Polska)
Maciej Janowski (Polska)

Fredrik Lindgren (Szwecja)
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Leon Madsen (Dania)
Max Fricke (Australia)
Jason Doyle (Australia)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Anders Thomsen (Dania)
Martin Vaculik (Słowacja)
Paweł Przedpełski (Polska)
Mikkel Michelsen (Dania)
Patryk Dudek (Polska)
Uchwyt na Jacka (Australia)
Dan Bewley (Wielka Brytania)
Szymon Woźniak

Przeczytaj także: Absurd na Grand Prix. Wyrzucają je za drzwi, wracają przez okno

sobota, 25 czerwca
13.00 Kwalifikacje, które zadecydują o wyborze numerów startowych do zawodów GP
19.00 Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim

W klasyfikacji generalnej cyklu SGP 2022 liderem jest Bartosz Zmarzlikktóry zebrał 62 punkty. Drugi w tym rankingu jest Maciej Janowski z 51 „punktami”, a trzeci Leon Madsen z 50 punktami.

Transmisja GP Polski w Gorzowie 2022 w TTV. SGP na stadionie Edwarda Jancarza będzie również dostępny w Internecie w Eurosport Further w Playerze. Indywidualne mistrzostwa świata w żużlu 2022 można śledzić również na urządzeniach mobilnych. Relacja tekstowa na żywo z Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim sport.interia.pl.

Kiedy i o której godzinie startuje GP Polski w Gorzowie? Sobota, 25 czerwca o 19:00 Transmisja TV Grand Prix Polski: TTV. Gdzie obejrzeć transmisję on-line na żywo z żużlowego Grand Prix w Gorzowie? Gracz. Relacja tekstowa na żywo: sport.interia.pl.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.