Gwiazda Ekstraklasy może odejść. Wzbudził zainteresowanie klubów zagranicznych – Ekstraklasy – Sport Wprost

Ostatni sezon PKO Ekstraklasy był udany dla Lechii Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta zajęła czwarte miejsce, co umożliwiło drużynie kierowanej przez Tomasza Kaczmarka grę w europejskich pucharach. Jednym z kluczowych graczy polskiej drużyny był Łukasz Zwoliński. 29-latek był nie tylko najlepszym strzelcem swojego klubu, ale i całej ligi. Napastnik strzelił 14 bramek i został drugim najlepszym polskim graczem, zaraz po Karolu Angielskim (18 bramek).

Zainteresowanie wzbudził Łukasz Zwoliński. Lechia Gdańsk odrzuca propozycje

Nic dziwnego, że Łukasz Zwoliński wzbudził zainteresowanie swoją osobą wśród zagranicznych zespołów. Działacze Lechii Gdańsk nie mogą narzekać na brak propozycji. Według informacji opublikowanych przez portal Meczyki.pl, klub otrzymał oferty od co najmniej dwóch drużyn. Są to izraelski Hapoel Beer Sheva i węgierski MOL Fehervar. Pierwsza oferowała mieszkańcom Gdańska 600 tys. euro dla 29-latka, a druga 700 tys. euro.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka przedstawiciele trójmiejskiej ekipy nadal nie zmienili zdania i odrzucili te propozycje. Dziennikarz podkreślił jednak, że sytuacja może się jeszcze zmienić i napastnik może opuścić PKO Ekstraklasy. Wszystko zależy od tego, czy zagraniczne zespoły będą gotowe do składania znacznie korzystniejszych finansowo ofert. W tej chwili Łukasz Zwoliński przebywa z resztą zespołu na obozie przygotowawczym w Cetniewie.

Co ciekawe, MOL Fehervar jest również zainteresowany inną gwiazdą polskiej Premier League – Ivi Lopezem. Węgrzy są gotowi zapłacić klauzulę zwolnienia w wysokości 1,5 miliona euro.


Przeczytaj także:
Tajemniczy wpis Roberta Lewandowskiego. Wywołał burzę w komentarzach

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.