Gwiazdy sportu upamiętnione w niezwykły sposób. Przez bociany

Para bocianów, które mają swoje stałe gniazdo w miejscowości Smedager, jest obserwowana przez TVSyd codziennie od kilkunastu lat i co roku nowonarodzonym ptakom nadaje się imiona wybrane przez widzów. Tegoroczne nazwiska wybrało 68 proc. ankietowanych. W zeszłym roku w Smedager urodziła się para bocianów, które zostały nazwane „Astra” i „Zeneca” od części szczepionki przeciwko Covid-19.

CZYTAJ TAKŻE: Liczba bocianów białych w Polsce spada w zastraszającym tempie

Jonas Vingegaard wygrał tegoroczny Tour de France, a Magnus Cort Nielsen zasłynął z wąsów, 11 premii górskich i zwycięstwa na 10. etapie.

Wyjazd do ciepłych krajów „Corty” i „Vingegaard” i ich rodziców w dniu 7 września był transmitowany na żywo, a gościem programu był Nielsen, który obserwuje swojego bociana dzięki urządzeniu GPS na plecach.

„Bociany są rzadkością w Danii, więc każde narodziny to wspaniałe wydarzenie. Jestem dumny, że jestem przybranym ojcem tego bociana i codziennie obserwuję jego ruchy, nawet teraz na mundialu w Australii. Tak bardzo się do niego przywiązałem, że wiem, że cała rodzina odleciała do Maroka i znam ich dokładną lokalizację” – powiedział kolarz.

Jest to wielka nadzieja Danii w niedzielnym wyścigu indywidualnym Pucharu Świata, podczas gdy Vingegaard zrezygnował z udziału w wyścigu MŚ.

CZYTAJ TAKŻE: Gra ligowa anulowana z powodu węża

Ważący 68 kilogramów i 183 centymetry wzrostu 29-letni Cort Magnus nazywany jest wśród swoich przyjaciół „bocianem”. „Po nagłośnieniu wiadomości przez media wszyscy się śmieją, że teraz jest nas dwóch” – powiedział kolarz.

W Danii jest tylko osiem par bocianów i wszystkie są ściśle monitorowane. W tym roku urodziło się 11 dzieci. Ptaki te są tak ważne dla Duńczyków, że w 1954 roku wyemitowano banknot 10 koron z wizerunkiem bocianiego gniazda i pisarza Hansa Christiana Andersena, autora wydanej w 1843 bajki „Brzydkie kaczątko”. patron to jedno z największych wyróżnień w moim kraju” – zapewnił Nielsen.

Zwierzęta, które przeszły do ​​historii sportu. Wiesz ktoodnośnie? [GRA NAWROTA o sportowych zwierzętach]

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.