Hiszpanka straciła szansę na tytuł. Brazylijczyk odpadł po maratonie

Weronika Kudermetowa przełamała opór Beatriz Haddad Mai iw trzecim secie była wyraźnie lepsza od Brazylijki. Hiszpanka Garbine Muguruza straciła szanse na tytuł w turnieju WTA 500 w Tokio.

Łukasz Iwanek

Garbine Muguruza

PAP / EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

Ćwierćfinały rozegrano w piątek w Tokio. Weronika Kudermetowa (WTA 13) i Beatriz Haddad Maia (WTA 16) stoczyły długą zaciekłą walkę z niespodziankami. Ostatecznie do półfinału awansowała pierwsza z tych tenisistek, która wygrała Brazylijczyka 6:7 (4), 7:6 (6), 6:1.

W pierwszym secie Haddad Maia prowadził 5-2 i miał dwa sety w dziewiątym meczu. Doszła jednak dogrywka, w której tenisistka z Sao Paulo zdobyła pięć punktów z rzędu z wynikiem 2-4. W drugim meczu to Brazylijka goniła z 2:5. W dziesiątym obronie ustalonej piłki. W tie breaku skontrowała jeszcze dwa, ale nie zdobyła meczu. Kudermetova poprowadziła do trzeciej partii, w której zdobyła trzy przerwy.

Mecz trwał trzy godziny i 14 minut. Kudermetowa zaserwowała 11 asów i za pierwszym podaniem zdobyła 50 z 70 punktów. Zaoszczędziła siedem z 10 punktów przełamania i zamieniła sześć z 15 szans na przerwę. Było to jej pierwsze spotkanie z Haddadem Maią.

Garbine Muguruza (WTA 12), który przegrał 4:6, 2:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 30), nie pojawi się w półfinale. W ciągu 82 minut Hiszpan złożył pięciokrotne zgłoszenie. W swoim drugim serwisie zdobyła tylko siedem z 20 punktów.

Do następnej rundy awansowały dwie Chinki. Qinwen Zheng (WTA 36) pokonał Claire Liu 6-4, 7-5 (WTA 84). 19-letnia mieszkanka Barcelony posłała siedem asów i za pierwszym podaniem zdobyła 32 z 39 punktów. Shuai Zhang (WTA 28) wygrał 7:5, 6:2 z Petrą Martić (WTA WTA 46). Obaj tenisiści mieli po sześć punktów break. Chinka miała pięć naruszeń i dwukrotnie zwróciła swój wniosek.

Kudermetowa zmierzy się w półfinale z Zhengiem. Samsonowa zmierzy się z Zhangiem.

Toray Pan Pacific Open, Tokio (Japonia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 757,9 tys. dolarów
piątek, 23 września

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (4) – Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 5) 6:7 ​​(4), 7:6 (6), 6:1
Ludmila Samsonowa – Garbine Muguruza (Hiszpania, 3)
Qinwen Zheng (Chiny) bt Claire Liu (USA) 6:4, 7:5
Shuai Zhang (Chiny) bt Petra Martić (Chorwacja) 7-5 6-2

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.