Hubert Hurkacz pokonał mistrza US Open. Dwukrotnie znalazł drogę do tenisa

Hubert Hurkacz nie mógł mówić o najłatwiejszym losowaniu. Mimo że pożegnał się w pierwszej rundzie turnieju w Metz, w drugiej spotkał mistrza US Open 2020. Dominic Thiem, obecnie zajmujący dopiero 182 miejsce w rankingu ATP, w ostatnich miesiącach zmagał się z problemami zdrowotnymi i stara się wrócić do szczytowej formy, kiedy był nawet na 3 miejscu w światowym rankingu.

Obejrzyj wideo
Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Hurkacz już na samym początku spotkania znalazł się w kłopotach. Thiem miał dwie okazje do przełamania Polaka, ale Hurkacz obronił się świetnym serwisem i pewnie wygrał mecz. W kolejnych meczach niewiele się działo – obydwaj tenisiści pewnie trzymali własne podania, nie pozwalając nawet przeciwnikowi stworzyć realnej groźby złamania.

To na pewno. Będzie świetny duet Federer – Nadal w deblu w Laver Cup

Hurkacz znalazł sposób, by poradzić sobie z Thiemem. Dwa razy

Wszystko zmieniło się w ósmej grze. Potem zaserwował Thiema, ale nie był w stanie bezpiecznie wygrać meczu, dając Hurkaczowi szansę na przełamanie. Walka trwała kilka minut, ale ostatecznie to Polak wykorzystał trzecią szansę na przełamanie. Hurkacz nie zmarnował tej szansy na zwycięstwo w pierwszym secie, kończąc seta piłką drugiego seta i tym samym wygrywając 6:3.

Drugi zestaw był bardzo podobny. W pierwszych czterech grach o wszystkim decydowały serwery, które prawdopodobnie wygrywały partie swoimi przepustkami. Hurkacz w piątym meczu od razu dał sobie trzy szanse na przełamanie Thiema, wykorzystując drugą. Austriak nie był już w stanie odpowiedzieć, więc Polak wygrał seta 6:4 i cały mecz 6:3, 6:4.

Tym samym Hubert Hurkacz, rozstawiony w Metz z numerem „2”, zmierzy się w ćwierćfinale z Francuzem Arthurem Rinderknechem. Francuz, który jest na 60. miejscu w rankingu ATP, w czwartek pokonał Gruzina Nikoloza Basilaszwilego. Mecz decydujący o awansie do półfinału już w piątek.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.