Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Wielki Szlem Wimbledon obecny jest w portfolio Polsatu od ponad 20 lat. To właśnie w sportowych kanałach tego nadawcy polscy kibice mogli podziwiać fantastyczne występy Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i Agnieszki Radwańskiej, które zaledwie 10 lat temu dotarły do ​​finału singli kobiet. Wszyscy liczą, że w tym roku będą należeć do liderki światowego rankingu Igi Świątek idącej od zwycięstwa do zwycięstwa oraz do świetnie przygotowanego Huberta Hurkacza.

W sportowej redakcji Polsatu przygotowania do obsługi tegorocznych zawodów na murawie Wimbledonu rozpoczęły się kilka tygodni temu. Turniej odbędzie się w dniach 27 czerwca – 10 lipca, a widzom w każdy dzień meczowy zostanie przedstawiony specjalny program emitowany od godziny 13:00 w Polsacie Sport i Polsat Sport Premium 1. Program powstanie w ultranowoczesnym studiu, znany z obsługi m.in. Ligi Mistrzów UEFA. Gospodarzami programu będą Paulina Chylewska, Paulina Czarnota-Bojarska i Jerzy Mielewski, a ich gośćmi będą wybitni znawcy tenisa. Amunicję do dyskusji dostarczy specjalny wysłannik Polsatu Sport do Londynu Tomasz Lorek. Mecze turnieju komentować będą Dawid Olejniczak, Tomasz Tomaszewski, Marcin Muras, Krzysztof Wanio i Filip Gawęcki, którzy od lat są związani z redakcją sportową Polsatu. Wspierać ich będzie także m.in. komentator Eurosportu Karol Stopa, który spędził przy mikrofonie tysiące godzin podczas turniejów tenisowych najwyższej rangi.

Polsat Sport będzie transmitować wszystkie mecze z udziałem Polek i Polek, a także mecze rozgrywane na korcie centralnym, gdzie codzienna rywalizacja rozpoczyna się o godzinie 14:30. Sygnał Polsatu Sport bez reklam będzie dostępny także w Polsacie Sport Premium 1. O godzinie 12:00 rozpocznie się transmisja Polsatu Sport Further i Polsat Sport Information. Tylko w pierwszym tygodniu turnieju wszystkie te kanały będą transmitować na żywo ponad 60 meczów przez łączny czas ponad 120 godzin! Ale to nie wszystko, bo mecze Wimbledonu pokażą także Polsat Sport Premium 2 (kort nr 3) oraz cztery specjalne serwisy telewizyjne: Polsat Sport Premium PPV 3 (kort nr 8), Polsat Sport Premium PPV 4 (kort nr. 12), Polsat Sport Premium PPV 5 (kort nr 17) oraz Polsat Sport Premium PPV 6 (kort nr 18). Tak więc widzowie zobaczą minimal 18 meczów na żywo dziennie tylko w pierwszym tygodniu turnieju, czyli ponad 250 godzin transmisji! Wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu będą również dostępne na Polsat Field Go – na wielu urządzeniach, w tym mobilnych.

Telewizja Polsat, podobnie jak w poprzednich edycjach Wimbledonu, nie skupi się wyłącznie na turnieju singli z największymi gwiazdami w swoich transmisjach. Nadawca zadbał o to, by widzowie mogli również oglądać zmagania deblowe i juniorów, zwłaszcza polskich. Podsumowaniem każdego dnia zmagań będzie Kronika Wimbledonu transmitowana w Polsat Sport o godzinie 12:00 następnego dnia – tuż przed programem studyjnym. Portal Polsatsport.pl, wspierany przez serwis sportowy Interia, będzie także dostarczał obszernych informacji o Wimbledonie.


Polsat Sport

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.