Iga Świątek może zdobyć 240 mln zł. Fortuna Tenis

Iga Świątek kończy współpracę z Pauliną Wójtowicz, obecną menedżerką, z końcem września br. Teraz za lidera rankingu WTA będzie odpowiedzialna globalna agencja IMG Tennis, która będzie odpowiedzialna za nawiązanie nowej współpracy poza polskim rynkiem oraz kompleksową obsługę zawodnika w turnieju tenisowym. W zespole Igi Świątek pozostaną Alina Sikora (menedżer ds. partnerstwa) i Paula Wolecka (menedżer ds. PR). „Iga konsekwentnie buduje wokół siebie zespół, z którym wspólnie realizuje cele sportowe, biznesowe i społeczne” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Obejrzyj wideo
Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Święta Bożego Narodzenia mogą zarobić na IMG nawet 50 milionów dolarów rocznie. „Ma potencjał”

Adam Pawlukiewicz, ekspert Pentagon Analysis, rozmawiał z “Tremendous Expressem” o decyzji Igi Świątek o zakończeniu współpracy z Pauliną Wójtowicz. Jego zdaniem lider rankingu WTA może teraz liczyć na więcej pieniędzy z kontraktów sponsorskich. – Iga ma potencjał zarabiania od 20 do nawet 50 milionów dolarów rocznie na kontraktach [między 100 a 240 mln zł – dop. red.]. Pamiętajmy, że jest bardzo młodą zawodniczką, której kariera potrwa jeszcze wiele lat. W dzisiejszych czasach pieniądze nie są najważniejsze. Z pewnością współpracując z IMG, Iga zdobędzie ogromne doświadczenie marketingowe – powiedział.

Pawlukiewicz twierdzi, że dołączenie Igi Świątek do IMG Tennis to bardzo dobry ruch. – Dziś w sporcie na najwyższym poziomie inwestowanie pieniędzy jest tak samo ważne jak zarabianie pieniędzy. Topowy sportowiec powinien zaufać ludziom, aby mógł skupić się wyłącznie na sporcie. Ale ludzie, którzy zajęliby się Igą, musieliby to zrobić. To znacznie więcej pracy, niż się wydaje postronnym – dodaje ekspert.

Iga Świątek zdecydowała, że ​​nie zagra na turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Polska tenisistka ma dopiero przystąpić do turnieju WTA 500 w Ostrawie na początku października, a następnie do turnieju WTA 500 w San Diego.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.