Iga Świątek zwiększa przewagę nad resztą stawki. Najnowszy rating WTA – Tenis – Sport Wprost

Największa kobieca organizacja tenisowa zaktualizowała swój rating singli w poniedziałek 1 sierpnia. Iga Świątek jest na szczycie nieprzerwanie od 4 kwietnia, która zwiększyła swoją przewagę nad drugą Anett Kontaveit.

Rating WTA. Iga Świątek opuszcza resztę grupy

Iga Świątek dość niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale Poland Open z Caroliną Garcia i odpadła z turnieju, co później komentowała. – Caroline grała znacznie pewniej ode mnie, wywierała na mnie presję, a ja miałem mało czasu na poprawianie, a piłki na kortach ziemnych odbijają się inaczej – powiedziała pierwsza rakieta na świecie cytowana przez Polsat Sport. Za występ na polskich kortach Polka otrzymała w rankingu 60 punktów, co pozwoliło jej zwiększyć przewagę nad resztą stawki.

Promocja Polek w najnowszym rankingu WTA

Z pozostałych Polek z 68. na 66. miejsce awansowała Magda Linette, która odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Pradze, podczas gdy Magdalena Fręch utrzymała 82. miejsce, a Katarzyna Kawa – 145. Maja Chwalińska, która poprawiła swój wynik, awansowała na najwyższą pozycję w dotychczasowej karierze. Polka zajęła 160. miejsce w rankingu WTA.

Rating WTA na dzień 1 sierpnia 2022 r.


Miejsce Imię i nazwisko Liczba punktów
1. Iga Świątek
8396 punktów
2. Anett Kontaveit
4476 punktów
3. Maria Sakkari
4190 punktów
4. Paweł Bados
4030 punktów
5. Ons Jabeur
4010 punktów
6. Aryna Sabalenka
3267 punktów
7. Jessica Pegula
3087 punktów
8. Garbine Muguruza
2886 punktów
9. Danielle Collins
2743 punkty
10. Emma Raducan
2717 punktów


Przeczytaj także:
Przygotowania Igi Świątek do Wielkiego Szlema. Wiemy, kiedy tenisista wraca na kort

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.