Ilya Kazakov atakuje Polaków. Wykorzysta nawet switch Sebastiana Szymaskiego Pika

Sebastian Szymański nie zagra już w Dynamie Moskwa. Pomocnik pożegnał się z obecnym klubem po ostatnim meczu ligowym i ma nadzieję na zmianę pracodawcy w letnim okienku transferowym. Rosyjskie media twierdzą, że Dynamo nie otrzymało żadnych ofert dla Szymańskiego, ale polski reprezentant cieszy się zainteresowaniem Sewilli, Brentford i Herthy Berlin. – Moim zdaniem trafi do jednej z trzech lig – Francji, Niemiec lub Anglii. Zobaczymy, na kogo go stać – powiedział Mariusz Piekarski w programie „Porozmawiajmy o piłce”.

Obejrzyj wideo
Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. „Poświęciłem nawet Serie A, aby pojechać na Mistrzostwa Świata”

Rosyjski dziennikarz atakuje Polaków. „Wrogi od wieków”

Ilya Kazakov, były rzecznik reprezentacji Rosji, opublikował na sport-express.ru felieton, w którym skupił się na obcokrajowcach z ligi rosyjskiej. Dziennikarz skupił się m.in. na Sebastianie Szymańskim i informacji, że Dynamo Moskwa chce dla pomocnika 12 mln euro, a Legia Warszawa otrzyma 20 proc. transferu. “To jest jedna sprawa, a potem inna, zupełnie sprzeczna – FIFA przedłużyła możliwość zawieszenia kontraktów na kolejny rok. Teraz switch jest niemożliwy, a kwestia odszkodowania od FIFA pozostaje niejasna” – czytamy.

– Piłkarz nie może porzucić pracodawcy, do którego ma szacunek i wdzięczność. Ale może odejść po 30 czerwca. Szymański mówi, że jeśli chce być w kadrze, musi odejść. Każdy, kto może go zdobyć, może powiedzieć, dlaczego mamy to dla Ciebie.” zapłać, zostaw Dynamo za darmo. To trudny second. Ale to Polacy, przedstawiciele kraju od wieków wrogiego Rosji – dodaje Ilja Kazakow. Co z kolei myśli o Macieju Rybusie? – To osobna historia. Żona jest Rosjanką, mieszka w Moskwie i nie chce jej opuścić” – pisze dziennikarz.

Dziennikarz sport-express.ru twierdzi, że Grzegorz Krychowiak, podobnie jak Sebastian Szymański, chce opuścić ligę rosyjską. Pomocnik Krasnodaru został już zaoferowany Galatasaray Istanbul, Malmoe FF i Hercie Berlin. Wiele wskazuje na to, że jeśli Szymański czy Krychowiak nie wyjadą z Rosji na podstawie stałego transferu, będą mogli to zrobić na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/2023.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.