Inteligentne drzwi Petvation rozpoznają usta psa lub kota

Petvation Good Pet Door wpuści twoich futrzanych przyjaciół do środka, ale utrzyma obce zwierzęta na zewnątrz.

Użytkownicy mogą skonfigurować i kontrolować system inteligentnych drzwi dla zwierząt – Petvation za pomocą aplikacji mobilnej, która pozwala zarejestrować autoryzację furry, ustawić godzinę policyjną i śledzić ruch w punkcie wejścia. Zainstalowanie małych drzwi może być świetnym sposobem na umożliwienie Twojemu kociemu przyjacielowi lub psiemu towarzyszowi przychodzenia i odchodzenia, kiedy zechce, ale czasami przez takie drzwi trafiają niechciani goście. Petvation chce to zmienić dzięki sztucznemu rozpoznawaniu ust i aplikacji mobilnej.

Sprawdź również: Dzięki tym drzwiom kot nie przyniesie do domu zwłok!

W dzisiejszych czasach możemy uzyskać dostęp do naszych smartfonów i komputerów za pomocą sprzętu i oprogramowania do rozpoznawania twarzy i właśnie tego rodzaju technologii używa system Petvation, aby zapewnić, że tylko upoważnione zwierzęta mają dostęp do domu!

Podobnie jak w przypadku innych tego typu rozwiązań, Petvation Good Pet Door jest instalowany w jednym z głównych drzwi zewnętrznych domu. Kamery na podczerwień znajdują się nad urządzeniem po obu stronach punktu dostępowego, z 120-stopniowymi obiektywami zapewniającymi szerokie pole widzenia do monitorowania aktywności z przodu oraz wbudowanymi światłami noktowizyjnymi do pracy w dzień iw nocy.

System Petvation składa się z solidnej ramy ze stopu aluminium, przezroczystych drzwi z mechanizmem otwierania, kamer na podczerwień, lokalnego inteligentnego przetwarzania AI i integracji aplikacji mobilnej.

Chip AI uruchamia systemowe algorytmy rozpoznawania twarzy zwierząt w trybie offline, a programiści zdają sobie sprawę, że identyfikowanie i autoryzacja twarzy zwierząt jest trudniejsze niż w przypadku ludzi, dlatego używają rozpoznawania całego ciała zwierzęcia na wielu obrazach. Mannequin i algorytmy AI będą z czasem stale ulepszane, aby zapewnić lepszą dokładność.

Wymiary drzwi petvation
Wymiary drzwi petvation

Oprócz identyfikacji kotów i psów system może również rozpoznawać wszystkie rodzaje zwierząt domowych, od szopów pracz, przez kaczki i lisy, po węże, zabezpieczając wejście przed niepożądanymi gośćmi.

Po zbliżeniu się do drzwi system Petvation identyfikuje i upoważnia rodzinnego kota lub psa, a zmotoryzowane drzwi przesuwają się w górę, aby umożliwić wejście, a następnie przesuwają się z powrotem, aby odciąć punkt wejścia od wszystkiego, co znajduje się za nimi.

Firma twierdzi, że trzy niezależne mechanizmy bezpieczeństwa zostały wykorzystane do „ochrony zwierzęcia od głowy do ogona”. Po pierwsze, czujniki wykrywają i monitorują zbliżającego się i przechodzącego kota lub psa. Istnieje również mechanizm zapobiegający przytrzaśnięciu oparty na świetle, aby zapewnić, że łapy lub ogony nie zostaną przytrzaśnięte przez opadające drzwi. Na koniec system sprawdza stan wszystkich czujników podczas pracy i przechodzi w tryb bezpieczny w przypadku wykrycia problemów oraz informuje o problemie osobę odpowiedzialną za pośrednictwem aplikacji mobilnej sparowanej z drzwiami.

Sterowanie drzwiami Petvation za pomocą aplikacji mobilnej
Sterowanie drzwiami za pomocą aplikacji mobilnej

Ta aplikacja jest również używana do konfiguracji i kontroli, w tym do ustawiania godzin policyjnych, udzielania zezwoleń określonym zwierzętom oraz śledzenia przychodzących i odchodzących futrzastych przyjaciół. Możesz także ręcznie otworzyć lub zamknąć drzwi zdalnie z aplikacji.

Petvation Good Pet Door jest zarówno wiatroszczelna, jak i wodoodporna, ma konstrukcję ze stopu aluminium i jest zasilana z sieci za pomocą dołączonego zasilacza 12 V do ciągłej pracy, chociaż w razie potrzeby można ją podłączyć do energy banku USB.

Zespół Petvation zbiera obecnie fundusze na produkcję na Kickstarterze, gdzie deklaracje zaczynają się od 169 USD (okay. 743 zł). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przewiduje się, że wysyłka rozpocznie się w październiku tego roku.

➔ Śledź nas w Google Information, aby być na bieżąco!

źródło: Petvation | Nowy Atlas

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.