Jak grać to z prowadzeniem. MKS PR URBIS Gniezno zbiera doświadczenie

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno swoje pierwsze mecze kontrolne przed sezonem 2022/2023 rozegrały w PGNiG Tremendous Ligi Kobiet. Dla tegorocznego nowicjusza to bardzo wartościowa gra sparingowa.

Małgorzata Boluk

MKS PR URBIS Gniezno

WP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: MKS PR URBIS Gniezno

W sezonie 2022/2023 Gnieźnianki zagrają w PGNiG Tremendous Ligi Kobiet i chcą jak najlepiej przygotować się do nadchodzących rozgrywek. Dodatkowo początkujący potrzebuje również silnych sparingpartnerów, a jest to niewątpliwie KPR Gminy Kobierzyce.

Brązowi medaliści i zdobywcy Pucharu Polski dwukrotnie zmierzyli się z drużyną z Gniezna. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Edyty Majdzińskiej, które w nadchodzącej edycji rozgrywek dążą do utrzymania się w czołówce i dobrych występów w europejskich pucharach.

W pierwszym meczu w drużynie z Dolnego Śląska wyróżniły się m.in. zakontraktowane tego lata Aleksandra Kucharska, Mariola Wiertelak i Katarzyna Cygan. W bramce gospodarzy zadebiutowała również Patrycja Chojnacka. W szeregach MKS PR URBIS Gniezno liderem była liderka Pszczółek Magdalena Nurska.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

W drugim meczu kobiety poprawiły swoją ofensywę, co przełożyło się na wynik. Brązowi medaliści pokonali debiutanta różnicą dziesięciu bramek, z pomocą m.in. Katarzyny Cygan i Natalii Janas.

Dla zespołu z Gniezna najważniejszy był nie wynik, ale wspólna praca i zbieranie cennych doświadczeń. W obu meczach mogliśmy zobaczyć nowe szczypiornistki – Malwinę Hartman, Sandrę Guziewicz i Magdalenę Widuch, które strzeliły swoje pierwsze bramki w nowych barwach.

Mecze sparingowe w Kobierzycach:

KPR Gminy Kobierzyce – MKS PR URBIS Gniezno 32:27 (12:15)
KPR Gminy Kobierzyce – MKS PR URBIS Gniezno 37:27 (13:12)

Przeczytaj także:
—> Zmiany kosmetyczne w KPR Gminy Kobierzyce. To będzie trudny, ale ekscytujący sezon
—> Polskie drużyny poznały swoich rywali w europejskich pucharach. Trudny begin dla MKS FunFloor Perła Lublin

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.