Jak zrobić makijaż w okularach? Sprawdź na co zwrócić uwagę, jeśli masz plusy lub minusy. Makijaż dla krótkowzrocznych i dalekowzrocznych

Malowanie wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą. Makijaż stanowi szczególne wyzwanie dla kobiet noszących okulary. W zależności od posiadanej przez nas wady wzroku soczewki mogą optycznie powiększać lub zmniejszać oczy. Warto zastanowić się nad tym szczegółem, aby nie pogłębić efektu wywołanego przez okulary. Doradzamy jak malować, gdy jesteś krótkowzroczny lub dalekowzroczny.

Zawartość

Wiele kobiet robi makijaż rano, a niektóre nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez zabiegu na rzęsy i powieki. Wybór kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromny, ale aby wyglądać atrakcyjnie, trzeba umiejętnie je wykorzystać. Uzyskanie ładnego makijażu może być nieco trudniejsze dla kobiet noszących okulary. Jeśli jednak zastosujemy się do kilku prostych zasad, uzyskamy satysfakcjonujący wynik.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie ma jednego uniwersalnego makijażu, który będzie pasował do każdej wady wzroku i związanego z nią rodzaju soczewek korekcyjnych. Inny rodzaj cienia polecamy kobietom noszącym tzw. minusy (mają krótkowzroczność) a inny paniom noszącym tzw. plusy (mają dalekowzroczność). Z minusami oczy w okularach wyglądają na mniejsze, natomiast z plusami na większe. Warto też pamiętać o prostej zasadzie: im większa wada wzroku (i im mocniejsze soczewki), tym wyraźniejszy jest efekt zmniejszenia lub powiększenia oczu.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.