Jakub Kamiński zadebiutował w Wolfsburgu. Pechowy dzień Gikiewicza

Polak może uznać swój debiut za nieszczęśliwy, bo zaraz po wejściu miał dwie okazje do zdobycia bramki. Kamiński najpierw grał na lewej stronie, a potem przeniósł się na prawą flankę. Z kolei drugi Polak w drużynie Wilkowa, Bartosz Białek, nie znalazł się w składzie meczowym.

Z pozostałych Polaków, którzy grali w swoich zespołach podczas sobotnich meczów ligi niemieckiej, w FC Augsburg grali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Pierwszy z nich znalazł się w wyjściowej jedenastce, a drugi w 82. minucie meczu z SC Freiburg. Polska drużyna przegrała u siebie aż 0:4.

Jacek Góralski (VfL Bochum), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) i Krzysztof Piątek (Hertha Berlin), podobnie jak Białk, nie znaleźli się w swoich zespołach.

Zobacz też: Jest nowym ulubieńcem fanów Bayernu. Dokonał czegoś, czego nie mógł nawet „Lewy”

W innych meczach Union Berlin pokonał Herthę 3:1, Borussia Moenchengladbach wygrała 3:1 z TSG Hoffenheim. Bochum Jacka Góralskiego przegrało z FSV Mainz 1:2.

***

Jego wzrok pogarszał się z dnia na dzień. Najpierw w jednym oku. Zajęcia na hali, piłka uderzona w twarz i Michał Globisz był w szpitalu. Później widoczność w drugim oku przygasła. Mimo to na trybunach gdyńskiego stadionu wciąż można spotkać zasłużonego młodzieżowego trenera i wychowawcę – przyjeżdża na mecze, a koledzy opowiadają mu, co dzieje się na boisku. W “X-ray” opiekun złotych medalistów mistrzostw Europy sprzed lat opowiada o nauce nowego życia i ustawieniu głowy pod takim kątem, by na przystanku był widoczny numer nadjeżdżającego trolejbusu.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.