Jana Fett pierwszą rywalką Igi Świątek na Wimbledonie

21-latek wystartuje w turnieju wielkoszlemowym w Wielkiej Brytanii bez ocierania się na jakiejkolwiek imprezie na trawie. Pierwotnie miał pojawić się w akcji podczas stroll w Berlinie, ale zrezygnowała z tego pomysłu. Ostatni mecz rozegrał 4 czerwca, w finale Roland Garros, pokonując Cori „Coco” Gauff6:1, 6:3. Było to również jej 35. zwycięstwo z rzędu.

Mimo oddzielenia od „jedynki”, Świątek mogła znaleźć mocnych rywali. Było znacznie bardziej niebezpiecznie Serena Williamsktóry po prawie rocznej przerwie wraca do rywalizacji. Los też mógł jej dać Angelique Kerber jeśli Petra Kvitovaczyli tenisiści, którzy podobnie jak Amerykanin znają już smak triumfu w tym turnieju. Jednocześnie scenariusz, w którym spotyka… swojego rodaka był prawdziwy. Żadna z czterech pozostałych Polek: Magdy Linette, Magdaleny Fręch, Katarzyny Kawa i Maji Chwalińskiej nie została rozstawiona.

Tenisistka z Raszyna znalazła się w połowie drabinki razem z m.in. czwartą w rankingu Paula Badosa. Jessica Pegula (9. miejsce w rankingu WTA) i Karolina Pliskova (7.) są również wysoko notowanymi zawodniczkami w swojej połowie. Jednocześnie w czwartej rundzie nasza gwiazda może zagrać z Barbarą Krejcikovą z Czech, do niedawna drugą rakietą świata.

W pierwszej rundzie Świątek zmierzy się Jana Fett. Turniej wygrała przez kwalifikacje. Chorwat jest na 254 miejscu w rankingu WTA. W drugiej rundzie może zmierzyć się ze zwycięzcą meczu, Sonay Kartal / Danka Kovinić.

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie poznała Camilę Giorgi. Maja Chwalińska los związany z Kateriną Siniakową. Magda Linette zagra z Fernandą Contreras Gomez i Katarzyna Kawa – z Rebeccą Marino.

Mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek 27 i 28 czerwca.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Mecze 135. edycji Wimbledonu, w tym z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, można oglądać w Polsat Sport, Polsat Sport Further, Polsat Sport Information oraz bez reklam w Polsacie Sport Premium 1 i 2, a także na cztery specjalne serwisy telewizyjne Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały turniej kibice obejrzą setki godzin transmisji meczowych na żywo, a także codzienny program studyjny i kronikę meczową. Dzięki Polsat Field Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można oglądać także na wielu urządzeniach, w tym na urządzeniach mobilnych.