Kanada znów świeci. Mistrz przeżył atak finalistów Rolanda Garrosa

Simona Halep poradziła sobie z inną tenisistką w turnieju WTA 1000 w Toronto. Amerykański Coco Gauff nie powstrzymał Rumunii. Kolejnym rywalem byłego lidera rankingu będzie kolejna reprezentantka USA, Jessica Pegula.

Łukasz Iwanek

Simona Halep

PAP / EPA / EDUARDO LIMA / Na zdjęciu: Simona Halep

Simona Halep (WTA 15) to dziewiąty występ w Kanadzie. Turniej rozgrywany jest na przemian w Toronto i Montrealu. Do półfinału awansowała po raz piąty. W ćwierćfinale były lider rankingu pokonał Coco Gauff (WTA 11) 6:4, 7:6 (2). Amerykanin jest finalistą tegorocznego konkursu Rolanda Garrosa. Rumunki na posiłku w Paryżu triumfowały w 2018 roku. Swój drugi tytuł Grand Slam zdobyła na Wimbledonie 2019.

W pierwszym secie Halep z 1-2 strzelił pięć z kolejnych siedmiu meczów. W drugim meczu Rumunia prowadziła 4:1, ale końcówka była bardzo emocjonująca. Tenisistka z Constany dwukrotnie służyła do zwycięstwa, 5:4 i 6:5. W końcu doszło do tie breaku, w którym Halep zmiażdżył opór Gauffa.

W godzinnej i 47 minutowej grze było 11 przerw, z których sześć zdobył Halep. Rumun zdobył siedem punktów więcej (84-77) i poprawił bilans przeciwko Gauffowi do 4-0. W trzech poprzednich meczach Amerykanin również nie wygrał seta. To był ich trzeci mecz w tym roku (wcześniej w Indian Wells i Madrycie).

W półfinale Halep zmierzy się z Jessicą Pegulą (WTA 7), która wygrała 6:3, 6:3 z Julią Putintsewą (WTA 46). W 81. minucie Amerykanka swoim pierwszym podaniem zdobyła 31 z 38 punktów. Skontrowała jeden break level i wymieniła trzy z 10 szans na przerwę.

Halep w Toronto dotarła do finału w 2015 roku. Dwukrotnie triumfowała w Montrealu (2016, 2018). Dla Peguli to już drugi raz, kiedy grają w Kanadzie. W ubiegłym sezonie odpadła w pierwszej rundzie. Rumun i Amerykanin zmierzą się po raz pierwszy.

Otwarty Financial institution NarodowyToronto Kanada)