Karuzela transferowa w polskiej lidze. Przygotowują się kolejne ruchy!

Na nudę na rynku transferowym w Energa Basket Liga nie można narzekać. Karuzela się kręci: kluby rozmawiają, negocjują, niektórzy też podpisują kontrakty. Ujawniamy najnowsze posunięcie Anwilu Włocławek. Sprawdź najnowszy raport.

Karol Wasiek

Zaczynamy od Anwilu Włocławek, który w ostatnich dniach jest nieco spokojniejszy. Ale to nie znaczy, że w biurach klubu nic się nie wydarzyło. Trener Przemysław Frasunkiewicz – jak zwykle – bardzo aktywnie działa na rynku transferowym. Rozmawia z wieloma zawodnikami o przyjeździe do klubu we Włocławku. Udało nam się ustalić, że w sezonie 2022/2023 Dawid Słupiński ma zagrać w drużynie Anwilu, dla której będzie to… sentymentalny powrót do Włocławka po ośmiu latach! To właśnie w Anwilu stawiał pierwsze kroki w lidze. Słupiński w poprzednich rozgrywkach był ważnym elementem układanki w Czarnym Słupsku, objawieniem Ligi Koszykówki Energa. Warto dodać, że w „małym finale” Słupska okazali się słabsi od Anwilu Włocławek. To kolejny Polak w rotacji trenera Frasunkiewicza. Ważne kontrakty posiadają także: Łączyński, Bojanowski, Nowakowski i Frąckiewicz (w jego umowie jest opcja).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.