Katarzyna Kawa przegrywa w turnieju w Kozerkach

Nie będzie więc polskiego półfinału. W przypadku zwycięstwa Kawa (145. WTA) mógł trafić Magda Linettejeśli wygra swój pojedynek. 29-letnia tenisistka z Krynicy wyraźnie ustępowała obecnie najlepszemu zawodnikowi z Bułgarii, sklasyfikowanemu na 105. miejscu w WTA.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Tomowej 3-0. Mogło być 4-0, ale Kawa obroniła dwa breakpointy w najbardziej zaciętej – czwartej – grze tej fazy meczu. Bułgarka zachowała swoją służbę, Polka nie miała nawet szansy się przebić.

W drugim secie gra Kawy nie poprawiła się. Popełniła wiele niewymuszonych błędów, wciąż miała niestabilną stronę internetową. Kryniczanka przegrała wszystkie mecze z własną przepustką. Udało nam się wykorzystać jedyny break level, dzięki któremu wygrała grę honorową.

Mecz odbył się w trudnych warunkach, w ponad 30 stopniowym upale. Skończyło się po godzinie i ośmiu minutach gry.

Kawa wciąż gra w Kozerkach w deblu. Ręka w rękę z Niemką Vivian Heisen zagra w półfinale przeciwko Pauli Kani-Choduń i Czechy Renata Voracova.

w porządku

Ćwierćfinały turnieju ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Kozerkach

Wiktoria Tomowa (Bułgaria, 4) – Katarzyna Kawa (Polska, 7) 6:3, 6:1