„Kłopoty bogactwa” Świątek! Czy Polka będzie musiała wybierać?

Iga Świątek od dawna jest pewien pojawienia się w Finały WTA, impreza, która tradycyjnie kończy sezon. W tym roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych (Fort Value) w dniach 31 października – 7 listopada. Zasygnalizowano, że w ramach przygotowań do tego turnieju wystartuje w dwóch startach. Po ogłoszeniu, że została zgłoszona do wydarzenia w Ostrawie i San Diego wydawało się, że jej kalendarz na ostatnie tygodnie roku był już znany.

Jednak wszystko się zmieniło po informacjach od organizatorów turniej w Guadalajara. Jej obsada będzie niesamowicie silna – wśród zawodników z czołowej „10” rankingu WTA na liście zgłoszeń brakuje tylko Świątek i Ons Jabeur, pierwszej i drugiej rakiety świata. Władze chcą wypełnić tę lukę – zapowiedziały, że zabiegają o przyjazd Polki. Jeśli zdecyduje się rozpocząć, będzie zmuszony dokonać wyboru i usunąć ze swojego harmonogramu jedno z wcześniej zgłoszonych zdarzeń.

Turniej Guadalajara odbędzie się w dniu 17-23 października. Teoretycznie – nie pokrywa się to z zaplanowanymi startami (impreza w San Diego kończy się dzień wcześniej), ale perspektywą świąt Bożego Narodzenia pozostania w „grze turniejowej” nawet przez 20 kolejnych dni (jeśli dotarła do finału w każdym turnieju) wydaje się niezwykle mało prawdopodobne. Jest to również sprzeczne z cytowanymi już informacjami o dwóch startach przed finałami.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.