Kobieta pochowała cztery żywe szczenięta w ogrodzie. Zwierzęta zostały uratowane – Wprost

W poniedziałek 4 lipca dyżurna policji w Płońsku otrzymała raport, z którego wynikało, że jedna z mieszkanek Baboszewa pochowała na jej posesji cztery szczenięta. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Właścicielka zwierząt powiedziała mundurowym, że zakopała małe, nowo narodzone psy, ale zrobiła to, ponieważ były martwe.

„W miejscu wskazanym przez kryminalistkę, po odkryciu wierzchniej, mokrej warstwy ziemi, znalazł cztery szczenięta. Maluchy żyły, mimo że spędziły kilka godzin pod ziemią. Wychłodzone, głodne i zmęczone psy wraz z mamą oddano weterynarzowi” – ​​czytamy w komunikacie prasowym KPP w Płońsku.

66-latek pochował cztery żywe psy w ogrodzie

Według świadków zdarzenia właściciel psów nie pozwolił psu odkopać maluchów. 66-latek miał też przykryć szczenięta dodatkową warstwą ziemi, zalać je wodą, a następnie położyć deskę, aby uniemożliwić zwierzęciu dostęp do tego miejsca. Kobieta została aresztowana i oskarżona o próbę zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

„Przypominamy, że zgodnie z artwork. 1 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt: »Zwierzę, jako istota żywa zdolna do cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien szacunek, ochronę i troskę. świadek lub posiadanie informacji o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom, nie bądź obojętny i reaguj! – przekonuje policja.


Przeczytaj także:
Strasznie wyglądająca kolizja ze skuterem. Jeździło nim dwoje nastolatków

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.