Kolejna porażka Legii na rynku transferowym

Aias Aosman z AO Ionikos Nikeas wydawał się być idealnym wzmocnieniem dla Legii. Ofensywny pomocnik, który nie musiał płacić za wygasający kontrakt, ma za sobą udany sezon w greckiej Superlidze. Jego osiągnięcia obejmują 31 występów, 8 goli i 11 asyst.

Syryjczyk mógł wybierać, bo miał też oferty z kilku klubów w Grecji, a także szeryfa Tyraspola. Postanowił jednak wrócić do Adany, gdzie występował już w sezonie 2019/20. Wtedy był to jednak dopiero drugi poziom turnieju, a teraz Adana gra w tureckiej elicie.

Awarie na rynku transferowym zdarzają się najlepszym. Legia ponosi jednak tylko porażki w tym oknie.

Wcześniej warszawski klub stracił Serba Aleksandara Cavricio, który dostał lepszą ofertę niż Slovan Bratislava i zrezygnował z przyjazdu do Warszawy.

Z kolei Zagłębie Lubin zostało wybrane przez Damjana Bohara, który również miał ofertę z Łazienkowskiej. Marzenia o kolumbijskim napastniku Oscarze Estupinianie też się nie spełnią. Piłkarz, którego kontrakt z Vitorią Guimaraes wygasł, jest obecnie sądzony dla brazylijskiego Corinthiansu Sao Paolo.

Walka o kolejnego skrzydłowego, znanego z występów w Warcie Poznań Maka Baku, wciąż trwa. Legia też nie ma tu siły, bo gracz musi zapłacić Turkom z Goztepe Izmir około 300 tys. euro. Dariusza Mioduskiego w tej chwili nie stać na takie wydatki.

Tak więc dzisiaj na zgrupowanie w Austrii leci tylko dwóch nowych zawodników – bramkarz Dominik Hładun i skrzydłowy Robert Pich. Na miejscu do legionistów dołączy trzeci napastnik Słowenii Blaž Kramer. Na razie kolejne transfery na Łazienkowską są utrzymywane w ciszy.


INTERIA.PL

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.