Kolejny klub zaufał Ricardo Sa Pinto. Całkowicie nowy kierunek dla piłki nożnej

Postać Ricardo Sa Pinto wielu polskich fanów kojarzy głównie z okresem jego pracy w Legii Warszawa. Pod jego kierownictwem klub w Warszawie nie zachwycał wynikami, a sam 49-latek był w konflikcie z wieloma osobami, a jego metody treningowe były co najmniej niezwykłe. Mogą się o tym przekonać także władze innych klubów, które go zatrudniają.

Obejrzyj wideo
Vuković nie może narzekać na brak ofert. „Nie mam problemu z odebraniem telefonu”

Babbel: Lewandowski co roku jest z czegoś niezadowolony. Miałem dość

Ricardo Sa Pinto rozpoczyna pracę w Iranie

Od nowego sezonu 49-latek będzie trenerem irańskiego zespołu Esteghlal Tehran, z którym ma roczny kontrakt. Na tym stanowisku Portugalczyk zastąpił niezwykle popularnego wśród miejscowej społeczności kibiców Farhada Majidiego, którego kontrakt zakończył się po sezonie mistrzowskim.

Więcej treści sportowych znajdziesz także na Gazeta.pl

Iran to kolejny kraj, w którym będzie pracować Sa Pinto. Wcześniej był trenerem portugalskiej Leirii i Belenenses, Serbki Crveny Zvezdy, greckiego OFI Kreta i Atromitos Ateny, Al-Fateha z Arabii Saudyjskiej, belgijskiego Customary Liege i brazylijskiego Vasco da Gamy. Trener spędził w Polsce niecały sezon, ale i tak nie można o nim zapomnieć. Portugalczyk był menedżerem Legii Warszawa od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku. Pod jego kierownictwem stołeczny klub odniósł 16 zwycięstw w 28 meczach, zanotował sześć remisów i sześciokrotnie przegrał.

Aleksandar VukovićVuković mógłby przejąć 13-krotnego mistrza kraju. Zainteresowany anortozą

Po odejściu z Legii 49-latek poprowadził Portugalczyków Bragę, Vasco da Gamę, Turcję Gaziantep i Moreirense. Z tego ostatniego klubu odszedł z powodu bardzo słabych wyników. Pod jego kierownictwem zespół przegrał dwumeczowy play-off z GD Chaves, którego stawką było utrzymanie się w ekstraklasie Portugalii.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.