Konie walczyły o niepodległość Rypin

Tuż przed północą w niedzielę 5 czerwca jeden z mieszkańców zauważył, że dwa konie biegną środkiem drogi wojewódzkiej w Głowińsku. Zaniepokojony sytuacją, w trosce o zwierzęta i ludzi, zawiadomił policję.

Zdarza się, że mundurowi muszą stawić czoła niecodziennym i niecodziennym sytuacjom. Jednym z nich był raport, który w niedzielę wieczorem otrzymał policjant rypiński, kiedy poinformowano go o bezobsługowych koniach przemierzających drogę publiczną. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol policyjny.


– Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli zwierzęta. Zatrzymali radiowóz i wyłączyli światła, żeby nie stresować się jeszcze bardziej. Jeden z policjantów wysiadł z samochodu i zdecydowanie podszedł do koni, blokując drogę ucieczki. Jedną z nich trzymał za kantar (rodzaj uproszczonej uzdy, dzięki której można prowadzić zwierzę, wykonywać na nim zabiegi pielęgnacyjne, a także przed i po jeździe. Z tego powodu jest to podstawowy aspect szafa rumaka – czerwona), a druga jest przewiązana liną . Następnie mundurowi sprowadzili zwierzęta z drogi, aby nie stanowiły zagrożenia dla ruchu – tłumaczy Asp. personel. Dorota Rupińska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, podkreśla, że ​​zdecydowane i umiejętne działania funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie zakończenie interwencji i likwidację zagrożenia na drodze.

Gdy konie zostały zabezpieczone, funkcjonariusze odnaleźli swojego właściciela i wezwali go na miejsce zdarzenia. Razem z nim zabrali zwierzęta do posesji oddalonej o około 3 kilometry. Okazało się, że elektryczne ogrodzenie pastwiska zostało rozerwane przez zwierzynę, co spowodowało, że konie się uwolniły. Hodowca został poinstruowany, aby zwiększyć nadzór i środki ostrożności podczas trzymania zwierząt na łące.

(jd), fot. KPP Rypin


Redakcja nie odpowiada za komentarze internautów do artykułu:
Konie wyróżniały się niezależnością. Jeśli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go, korzystając z linku „zgłoś”.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.