Koniec z spekulacjami na temat przyszłości kierowcy F1. Umowa potwierdzona

Pierre Gasly miał ważny kontrakt na sezon 2023 z Purple Bullem, ale mimo to spekulowano na temat jego przyszłości w F1. W piątek ucichły wszelkie plotki. Oficjalnie znamy przyszłość Francuzów w Formule 1.

Łukasz Kuczera

Pierre Gasly

Materiały prasowe / Alpha Tauri / Na zdjęciu: Pierre Gasly

Pierre Gasly ma kontrakt z Purple Bull Racing do końca sezonu 2023, ale po tym, jak „purple bulls” przedłużyli kontrakt z Sergio Perezem na lata 2023-2024, pojawiło się wiele wątpliwości co do przyszłości Francuzów w Formule 1 Wszystko przez rzekomą klauzulę w jego kontrakcie, która pozwoliła Gasly’emu opuścić zespół na wypadek, gdyby ktoś z czołówki F1 zgłosił się na niego na ochotnika.

W piątek oficjalnie potwierdzono, że Gasly wystartuje w sezonie 2023. W obliczu braku miejsca w Purple Bullu Francuz spędzi kolejny rok w swojej siostrzanej drużynie Alpha Tauri.

„26-letni Francuz jest z nami od 2017 roku i ta ciągłość będzie wielkim atutem, ponieważ cieszy się doskonałą współpracą ze swoją grupą inżynierską i wszystkimi członkami zespołu. Pierre udowodnił swoją wartość, wygrywając wyścig F1 z trzema miejscami na podium i trzy najszybsze okrążenia. Do tej pory zdobył 325 punktów w F1. Zdobył reputację bardzo dobrego kierowcy w kwalifikacjach “, napisała Alpha Tauri w komunikacie prasowym.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: co się tam wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

– Jestem w tym zespole od pięciu lat i jestem dumny z wspólnej podróży i postępów, jakie zrobiliśmy. Cieszę się, że mogę pozostać w tym zespole. Tegoroczne przepisy F1 postawiły przed nami nowe wyzwania. Możliwość planowania rozwoju z Alpha Tauri w ciągu najbliższych 18 miesięcy to coś cennego, powiedział Gasly.

Francuz zadebiutował w F1 w drugiej fazie sezonu 2017 dla drużyny z Faenzy, kiedy ta ostatnia nazywała się Toro Rosso. Dobre wyniki sprawiły, że w 2019 roku awansował do głównej drużyny. Jednak w szeregach Purple Bull Racing zderzył się ze ścianą i nie był w stanie odnieść się do wyników Maxa Verstappena. Dlatego po kilku wyścigach spadł z powrotem do zespołu z Faenzy.

Od momentu swojej sportowej degradacji Gasly został wskrzeszony i w Alpha Tauri zdobył tytuł jednego z najsolidniejszych kierowców F1 ze średnich stawek.

Biorąc pod uwagę brak miejsca w Purple Bullu w sezonie 2024, nadchodzący rok może być ostatnim rokiem, w którym Gasly znalazł się w rodzinie Purple Bull. W ostatnim czasie kierowca był związany m.in. z McLarenem i Astonem Martinem.

Przeczytaj także:
Robert Kubica wbił szpilkę w Mercedesa. Ma jedną radę dla Niemców
Blokują wejście giganta do F1! Impas w rozmowach

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Pierre Gasly opuści rodzinę Purple Bulla po sezonie 2023?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.