Kości drobiu rozrzucone w piątek. Mogą być zabójcze dla psów

O sytuacji informuje Gazeta Wyborcza. Właściciele psów obawiają się spacerów. Ponieważ takie „znalezisko” może być bardzo niebezpieczne. Sprawcą całego zamieszania może być na przykład stara kobieta, która przekonana, że ​​karmi bezdomne zwierzęta, rozrzuca resztki z obiadu na trawnikach i krzakach. Chyba nikt nie robił tego celowo, jak wtedy, gdy ktoś obrzucał po Poznaniu kiełbaskami do paznokci lub trutką na szczury – opowiada dziennikarzom mieszkaniec os. Sobieskiego.

Weterynarze ostrzegają, że podrzucanie kości może nawet spowodować śmierć zwierzęcia. Kości drobiowe są pneumatyczne, czyli puste w środku. Psy i koty nie powinny ich jeść, ponieważ stanowią dla nich realne zagrożenie. Ich kawałki mogą przenikać do przewodu pokarmowego. Na co dzień zajmuję się radiologią i diagnostyką. Najczęściej mam trudnych pacjentów. Byli tacy, którzy mieli przebicie klatki piersiowej fragmentem kości, co uniemożliwiło ich uratowanie – wyjaśnia w gazecie Katarzyna Szczepańska, weterynarz z Extremely-Vet.

To nie jedyny downside, takie jedzenie również staje się spleśniałe. Ta żywność nie jest właściwie przechowywana i szybko się psuje. Zawarte w nim toksyny stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt. Mówimy na przykład o zatruciu jadem kiełbasianym, który jest straszną trucizną – dodaje.

Należy też pamiętać, że wyrzucanie jedzenia na trawnik może skutkować karą w wysokości 500 zł. Ale to nie koniec konsekwencji. Jednak porzucenie odpadów przestaje być przestępstwem w momencie, gdy zwierzę zrani się w wyniku takiego działania – tłumaczy w gazecie, młody bolenie. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na przykład, jeśli pies zje wyrzuconą kość i ją udusi lub zatruje, automatycznie działanie, które do tego doprowadziło, staje się przestępstwem zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt – dodaje. Następnie grozi mu do 3 lat więzienia.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.