Kraków wydzierżawił owcę za ponad 6 tys. złotych. Na jedną konferencję – Wprost

Wyjątkowo drogie okazały się występy pewnej owcy w towarzystwie wiceprezydenta Krakowa. Interia zapoznała się z rejestrem umów publikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej krakowskiego magistratu. Dziennikarz znalazł ciekawe stanowisko – 17 maja podpisano umowę „Udział żywej owcy w konferencji prasowej pod Wawelem”.

Dzień później zwierzę pojawiło się pod murami Wawelu w towarzystwie pluszowego smoka. Po trawie spacerowała owca z pluszowym towarzyszem, przyciągając uwagę turystów, którzy robili im zdjęcia. Podczas spotkania z mediami wiceprezydent miasta Andrzej Kulig zapowiedział rozpoczęcie kampanii “Kraków cię zasmuci”. To pomysł na przyciągnięcie turystów do Krakowa, oparty na słynnej legendzie.


Owca zarabia więcej w godzinę niż kierowca w miesiąc

Jak się okazało, owce solidnie „zarobiły” na uczestnictwie w konferencji. Koszt wypożyczenia zwierzęcia wyniósł ponad 6 tys. złotych. Pieniądze zostały przekazane firmie reklamowej, która przejęła odpowiedzialność za dostarczenie zwierzęcia. – Wygląda na to, że owca w Krakowie może w godzinę zarobić więcej niż kierowca autobusu MPK w miesiąc – skomentował w rozmowie z Interią Tomasz Borejza z portalu Krowoderska.pl, który śledzi poczynania władz Krakowa.

Gmina nie odpowiada na pytania dziennikarzy o kosztowną wydajność owcy, a Interia wylicza, że ​​zwierzę można kupić już za 250 zł. Oznacza to, że za pieniądze wydane na pożyczenie owcy można było kupić duże stado około 20 sztuk .

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.