Ktoś zakopał psa żywcem. Zwierzę próbowało się wydostać, nie udało się go uratować

Policja szuka osoby, która w połowie lipca zakopała psa w worku. Wciąż żywe zwierzę znaleziono w pobliżu pętli tramwajowej na poznańskim Franowie. Mimo interwencji służb i przewiezienia go do kliniki weterynaryjnej psa nie udało się uratować.

Portal Epoznan otrzymał informację o szokującym wydarzeniu, które miało miejsce w połowie ubiegłego miesiąca. 15 lipca w pobliżu pętli tramwajowej przechodzień natknął się na częściowo zakopane pod ziemią zwierzę.

Ktoś zakopał psa żywcem

Według ustaleń redakcji, kundel został uwięziony w zawiązanej plastikowej torbie, a następnie sprawca wrzucił go do wcześniej wykopanego dołu i przysypał ziemią. Zwierzęciu jednak udało się częściowo wydostać na powierzchnię. Nie wiadomo, jak długo znajdował się pod ziemią. Strach pomyśleć, co się wtedy działo.

Strażnicy z ekopatrolu zostali wezwani na miejsce zdarzenia i zabrali psa do weterynarza. Z nieopisanym smutkiem informujemy, że pupila nie udało się uratować. Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował, że ze względu na stan zdrowia psa trzeba było uśpić.

Rodzina pożegnała się z 15-letnim Yorkiem. Reakcja psa rasy beagle na zdjęcie zmarłego przyjaciela ściska łzy

CZYTAJ

Służby szukają oprawcy zwierząt

Komenda Policji – Nowe Miasto prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Czyn ten podlega karze 3 lat więzienia.

Choć ustalenie tożsamości osoby, która pochowała psa, nie będzie łatwe, policjanci i inspektorzy ochrony zwierząt mają nadzieję, że i tym razem polscy internauci połączą siły i wskażą osobę odpowiedzialną za cierpienie niewinnej istoty.

Osoby, które rozpoznają psa ze zdjęć mają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w zatrzymaniu sprawcy, lub widziały osobę spacerującą po okolicy w pobliżu pętli Franowo w dniu 15 lipca, prosimy o kontakt z policją pod numerem 47 771 23 11/12.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub chcesz opowiedzieć ciekawą historię związaną ze zwierzęciem, napisz do nas na adres redakcja@swiatzwierzat.pl. Dołącz również do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt – We Love Animals. Zostań z nami!

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. „Dzika krew” płynie w ich żyłach

Każdy kot ma do czynienia z tygrysem, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o kotu przypominającym twoich dzikich krewnych? To jest możliwe! Poznaj 7 ras kotów, które mniej więcej przypominają lamparty, serwale, gepardy i oceloty. (zdjęcie: unsplash / Kim Davies)

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów z tym samym:

Źródło: WIOZ Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt, epoznan.pl

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.