Laterina, Toskania, Włochy. Martwy kangur przy drodze. Nie wiadomo skąd się tam dostał

W niedzielę na drodze w Toskanii znaleziono martwego kangura. Najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Władze regionu nie wiedzą, jak zwierzę trafiło do Włoch. – To stworzenie znalazło się w obcym środowisku z morfologicznego i klimatycznego punktu widzenia; było zupełnie samotne, bez stada, bez środków ochronnych odpowiednich do trzymania go w niewoli – podkreśliła burmistrz miasta Simona Neri.

Kangur zginął potrącony przez samochód w Toskanii w środkowych Włoszech. Na poboczu drogi znaleziono martwe zwierzę. Wcześniej znalazł schronienie w tych stronach, ale skąd pochodził, pozostaje tajemnicą.

„Całkowicie samotny”

Burmistrz Lateriny koło Arezzo Simon Neri poinformował o niesamowitym wydarzeniu. Jak relacjonowała, w niedzielny poranek otrzymała wiadomość od jednego z mieszkańców, że znalazła martwego kangura przy jednej z dróg. Jak dodała, wszystko wskazuje na to, że zwierzę zostało w nocy potrącone przez samochód.

– Od jakiegoś czasu pojawiają się sygnały o obecności tego wyjątkowego zwierzęcia, ale nie w naszej gminie. Myślę, że trafił do nas po długiej podróży – podkreślił burmistrz.

Następnie wyznała, że ​​była „zszokowana i zasmucona” tym, co się stało.

– To stworzenie znalazło się w obcym środowisku z morfologicznego i klimatycznego punktu widzenia; był zupełnie samotny, bez stada, bez środków ochronnych odpowiednich do trzymania go w niewoli – podkreśliła.

W toskańskim miasteczku trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności śmierci kangura.

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.