Legenda Wisły uhonorowana na Ogólnopolskim! Piękna chwila!

– Decyzją Zarządu PZPN, za wybitne osiągnięcia sportowe Kazimierz Kmiecik znalazła się w Klubie Wybitnego Reprezentanta Polski – ogłosił spiker podczas owacji tysięcy kibiców “Biało-Czerwonych”.

Przed meczem z Holandią na planszy PGE Narodowy wręczył to wyróżnienie Kmiecik, prezes PZPN Cezary Kuleszawspomagany przez Sekretarza Generalnego Łukasza Wachowskiego.

Kazimierz Kmecik Dziś jest asystentem trenera Jerzego Brzęczka w Wiśle Kraków, dla którego strzelił 153 gole w 296 występach. W latach 1972-1908 rozegrał 34 mecze dla reprezentacji Polski i strzelił osiem bramek.

Apel o włączenie Kmiecika do grona wybitnych nacjonalistów został złożony rok temu w Interii Antoniego Szymanowskiego. Kmiecik był niewątpliwie wybitnym reprezentantem, ale opuścił 60 meczów w drużynie, więc nie wszedł automatycznie do KWRP.

Na prośbę Górnika Zabrze wstąpił do Klubu Wybitnego Reprezentanta Ernesta Pohla, który również nie rozegrał 60 meczów dla reprezentacji. – Apeluję do Wisły, by podobny wniosek złożył w sprawie Kazimierza Kmiecika – mówi Interia, legendarny obrońca „Białej Gwiazdy” i Orły górskie Antoniego Szymanowskiego.

Wisła wysłuchała apelu Szymanowskiego i złożyła wniosek w tej sprawie. PZPN zgodził się z nim i Kazimierz Kmiecik należy do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Szymanowski apeluje w sprawie Kazimierza Kmiecika!


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.