Legia zrehabilitowała się. Dwa gole w sześć minut [WIDEO] Szczupak brak

Zero. W pierwszej połowie kibice oglądali tak wiele celnych strzałów. Piłka rzadko opuszczała strefę środkową. Legia miała nieco więcej gry, często próbując konstruować ataki lewym skrzydłem, gdzie szarpał Filip Mladenović. Ale większość tego nie zrobiła.

Obejrzyj wideo
Anna Lewandowska: „To był wielki sen Roberta”

Zero, zero, zero. Lech Poznań wygląda na zespół przez przypadek. Oto winowajca

Na pierwsze celne trafienie musieliśmy poczekać do 47. minuty. I natychmiast padł gol. Makana Baku, wylosowany latem z tureckiego Goztepe, grał z Ernestem Mucim, który pokonał bramkarza.

Niecałe pięć minut później Legia prowadziła z dwoma bramkami. Na boisku zagrał Bartosz Kapustka, piłkę przejął Filip Mladenović, który wygrał pojedynek z Reinerem, a następnie mocnym strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Raków praktycznie spotkał swojego rywala w walce o LKE.  Wzór dla polskich klubówRaków praktycznie spotkał swojego rywala w walce o LKE. Wzór dla polskich klubów

Później nie padła żadna bramka, choć Legia była bliżej trzeciego gola niż Piast do kontaktu. Z drugiej połowy warto pamiętać o udanym debiucie Rafała Augustyniaka, który zanotował kilka przechwytów i pick-upów.

Ostatecznie drużyna Kosty Runjaica wygrała 2:0 i ma już siedem punktów, dzięki czemu wskoczyła na czwartą pozycję. Piast zamykał stoliki, bo przegrał wszystkie mecze. Warto jednak zauważyć, że drużyna z Gliwic rozegrała o jeden mecz mniej.

Cracovia zatrzymała się

W rozgrywkach ekstraklasy trudno szukać logiki. Po trzech kolejkach większość kibiców była zachwycona Cracovią, która nie tylko nie straciła żadnego gola, ale też odniosła trzy przekonujące zwycięstwa (2:0 z Górnikiem Zabrze, 2:0 z Koroną Kielce i 3:0 z Legią Warszawa). W piątek miała być czwarta. Ostatecznie zmierzyła się ze Stalą Mielec, dopiero 14. drużyną poprzedniego sezonu ligi. Zespół Jacka Zielińskiego przegrał jednak 0:2.

Po czterech rundach Cracovia ma dziewięć punktów, a Stal siedem. Wcześniej Stal pokonała Lecha Poznań 2-0, zremisowała 1:1 z Radomiakiem i zagrała z Rakowem Częstochową, choć przegrała 2:3. W kolejnej rundzie “Pasy” zagrają w Krakowie z Piastem Gliwice, a Stal zagra w Zabrze z Górnikiem.

Sport.pl transmisje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka dla Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, zdjęcia ze stadionu i miejsc, które teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. Wszystko to można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Zdjęcia, smaki, relacje na żywo, zdjęcia i filmy. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.