„L’Equipe”: aktywowano klauzulę umowną Neymara. Ograniczona piłka nożna

Porażka PSG z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zapoczątkowała w Paryżu rewolucję. Z klubem pożegnał się m.in. Leonardo i Mauricio Pochettino, a ich miejsce zajęli Luis Campos i prawdopodobnie Christophe Galtier. Ważnym momentem dla PSG było przedłużenie kontraktu z Kylianem Mbappe do końca czerwca 2025 roku. Kolejne okienko transferowe mistrzów Francji skupi się na uszczupleniu kadry. Czy Neymar będzie częścią rewolucji? Niekoniecznie.

Obejrzyj wideo
– Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał nic przeciwko. Wywiad z Jakubem Kwiatkowskim

Neymar z nowym kontraktem w Paryżu. Jednak nie będzie częścią rewolucji?

Francuski dziennik L’Equipe donosi, że od początku lipca Neymar będzie związany dłuższym kontraktem z Paris Saint-Germain. Obecnie kontrakt Brazylijczyka obowiązuje do końca czerwca 2026 roku, a od początku następnego miesiąca zostanie automatycznie przedłużony o kolejny rok. To efekt klauzuli, która pojawiła się w umowie w maju zeszłego roku, kiedy Neymar podpisywał nową umowę z Paris Saint-Germain do czerwca 2025 roku. „Neymar jest podekscytowany nowym projektem PSG. Chce przyczynić się do jego rozwoju i robi to nie zamierzam wyjeżdżać – zdradza jeden z krewnych piłkarza.

Długi kontrakt Neymara mógł sprawić, że ostatecznie pozostanie w Paryżu, pomimo chęci klubu do rozstania. Brazylijczyk może liczyć na zarobki w wysokości 30 milionów euro rocznie i prawie żaden klub nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym Neymara. Francuski dziennikarz Jerome Rothen zaapelował m.in. do skrzydłowego o zaakceptowanie decyzji klubu o sprzedaży w letnim okienku transferowym. – Wstyd nie zna granic. Niech gracze okażą trochę szacunku. Nie mogą zdecydować się na pozostanie, gdy klub zamierza je sprzedać – powiedział Rothen w radiu RMC.

Neymar dołączył do Paris Saint-Germain w sierpniu 2017 roku za 222 miliony euro od FC Barcelona. Od tego czasu reprezentant Brazylii rozegrał 144 oficjalnych meczów, strzelając 100 goli i notując 60 asyst. Bilans osiągnięć Neymara z ostatniego sezonu to trzynaście goli i osiem asyst w 28 meczach.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.