“Lewy” i spółka pozwolili Holendrom na “osiągnięcie wyczynu roku”. Media już świętują!

Dla Louisa van Gaala i jego podopiecznych mecz na PGE Narodowym był siódmym tegorocznym występem.

W jego dorobku znajdują się dwa mecze towarzyskie z Danią (4:2) i Niemcami (1:1), a także pięć w Lidze Narodów, Dywizja A.

W tych rozgrywkach najpierw zmierzyli się z Belgią (4:1), potem dwukrotnie z Walią (2:1, 3:2) i Polska (2:2, 2:0).

Odpowiedź na pytanie, co podkreślały media w Holandii, tkwi właśnie w wynikach. Dobrze w żadnym z tegorocznych meczów „Pomarańcze” nie grały „do zera” od tyłu. I ten trik zrobili w czwartkowym starciu z reprezentacją, którą mają na grocie jednego z najlepszych napastników na świecie, Robert Lewandowski.

Po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym „Oranje” nie straciły gola – podkreśla w raporcie portal Nederlandse Omroep Stichting, podkreślając wyczyn 38-letni debiutant, bramkarz Remko Pasveera.

To był udany debiut dla Pasveera, a występ całego zespołu ucieszy van Gaala. Przekonujące zwycięstwo nad uczestnikiem mistrzostw świata pozytywnie wpłynie na turniej za dwa miesiące. A w niedzielę Holendrzy zdecydowanie mogą zapewnić sobie zwycięstwo w grupie 4 Ligi Narodów w meczu z Belgią, która pokonała Walię 2:1 – napisano na stronie nos.nl.

Lewandowski był w tym meczu tak bezzębny, głównie za sprawą gry innych kolegów z drużyny, że w polu karnym przeciwnika miał tylko jeden kontrakt z piłką i nie oddał żadnych strzałów!

Jednak prawdziwe pudło strzelił Arkadiusz Milik, który z piłki z najbliższej odległości mógł zrobić wszystko i przeniósł ją nad poprzeczką.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.