Liga narodów. Belgowie są mili dla Walijczyków, ale z pełnymi punktami

Zobacz relację na żywo z meczu Belgia – Walia

W czterech poprzednich potyczkach Walijczyk zdobył tylko punkt. Mogli pomyśleć, że to dobry zwiastun faktu, że to skromna zdobycz był wynikiem remisu z Belgią.

W czerwcu przed własną publicznością „Smoki” strzelili gola na 1-1 na samym końcu spotkania.

Tym razem Zespół Roberto Martineza do przerwy prowadziła 2-0. Wynik meczu w 10. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Uderzył, nie będąc zabranym z pola karnegopiłka musnęła palce interweniującego Wayne’a Hennesseya, ale po chwili znalazła się w siatce.

W roli asystenta z udziałem Michy Batshuayi. A w kolejnej akcji celu to on okazał się egzekutorem. Formalności dopełnił strzałem z kilku metrów po idealnym dopasowaniu z bocznego sektora De Bruyne.

Walijczyk odpowiedział wkrótce po zmianie stron. Doskonałe centrum pola karnego przeciwnika Brennan Johnson – strzelec bramek z Cardiff – popisał się z piątego metra głowa nie do obrony! Uderzył Kieffer Moore.

W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny gospodarzomzauważając faul Joe Morrella De Bruyne. Po analizie VAR jednak anulował tę decyzję.

W czasie przestoju Martinez spojrzał na czerwoną kartkęwykazując nadmierne podrażnienie za linią boczną.

Wynik 2-1 oznacza, że układ stołu grupy A4 nie zmienia się. Przed ostatnią serią gier Wiceliderem pozostają Belgowiea Wyspiarze zamykają grę bez triumfu na koncie.

Obie drużyny dzielą „Biało-Czerwoni”, którzy grają w grze równoległej ulegli holenderskiemu 0-2 jako gospodarz. Znajdziesz konto z tego meczu TUTAJ.

Cele: 1-0 De Bruyne (10.), 2-0 Batshuayi (38.), 2-1 Moore (50.)

Zobacz pełny raport meczowy i tabele wszystkich grup Ligi Narodów

ZOBACZ TEŻ:


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.