Liga narodów. Belgowie są mili dla Walijczyków, ale z pełnymi punktami

Zobacz relację na żywo z meczu Belgia – Walia

W czterech poprzednich potyczkach Walijczyk zdobył tylko punkt. Mogli pomyśleć, że to dobry zwiastun faktu, że to skromna zdobycz był wynikiem remisu z Belgią.

W czerwcu przed własną publicznością „Smoki” strzelili gola na 1-1 na samym końcu spotkania.

Tym razem Zespół Roberto Martineza do przerwy prowadziła 2-0. Wynik meczu w 10. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Uderzył, nie będąc zabranym z pola karnegopiłka musnęła palce interweniującego Wayne’a Hennesseya, ale po chwili znalazła się w siatce.

W roli asystenta z udziałem Michy Batshuayi. A w kolejnej akcji celu to on okazał się egzekutorem. Formalności dopełnił strzałem z kilku metrów po idealnym dopasowaniu z bocznego sektora De Bruyne.

Walijczyk odpowiedział wkrótce po zmianie stron. Doskonałe centrum pola karnego przeciwnika Brennan Johnson – strzelec bramek z Cardiff – popisał się z piątego metra głowa nie do obrony! Uderzył Kieffer Moore.

W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny gospodarzomzauważając faul Joe Morrella De Bruyne. Po analizie VAR jednak anulował tę decyzję.

W czasie przestoju Martinez spojrzał na czerwoną kartkęwykazując nadmierne podrażnienie za linią boczną.

Wynik 2-1 oznacza, że układ stołu grupy A4 nie zmienia się. Przed ostatnią serią gier Wiceliderem pozostają Belgowiea Wyspiarze zamykają grę bez triumfu na koncie.

Obie drużyny dzielą „Biało-Czerwoni”, którzy grają w grze równoległej ulegli holenderskiemu 0-2 jako gospodarz. Znajdziesz konto z tego meczu TUTAJ.

Cele: 1-0 De Bruyne (10.), 2-0 Batshuayi (38.), 2-1 Moore (50.)