Liga narodów. Węgrzy nigdy nie przestają zadziwiać. Kolejny triumf nad gigantem!

W Lipsku doszło do konfrontacji wicemistrzostwo z liderem tabeli grupa A3. Węgrzy okazują się absolutną rewelacją aktualnej edycji Ligi Narodów i niewiele robią z tego, że – jak w finale Euro 2020 – znaleźli się w grupie śmierci. Wyszli walczyć z Niemcami bez cienia szacunku.

W czerwcowym starciu obu drużyn to był remis 1-1, a wynik został ustalony po dziewięciu minutach gry. Kilka dni później Madziarzy pokonali Anglię 4-0 na jego terenie. Konfrontacja z czterokrotnymi mistrzami świata więc wcale nie zostały zjedzone.

Gospodarze dominowali przez pierwszy kwadrans, ale nie przełożyło się to na efekt celu. Zaraz po tym Węgrzy i natychmiast otworzyli wynik meczu. W 17. minucie w siatkę trafił kapitan Adam Szalai, popisując się z równoważącym ciosem z rogu pola bramkowego – w stylu Zlatana Ibrahimovica.

Po tym ciosie Niemcy długo nie odpowiadali i niedbale. Strzał na bramkę jest tylko krótko przed przerwą Thomas Mueller zdołał wrócić. Peter Gulacsi dostał jednak słaby cios w głowę bez większego problemu.

Po ponownej zmianie stron Szarża Hansiego Flicka zaatakowana z siłą. Mueller nawet trafił w bramkę, ale sędzia słusznie nie rozpoznał bramki. Jonas Hofmann był w tej akcji na pozycji spalonej.

Niemcy biją głowami o ścianęi im mniej czasu ci zostało do ostatniego gwizdka, tym mniej spójne stawały się ich działania. Obrona węgierska radziła sobie bez zarzutu, miażdżące ataki rywali już przed linią pola karnego.

O ostateczne zwycięstwo w grupie i udział w Remaining 4 Drużyna Marco Rossiego będzie walczyć w poniedziałek z Włochami. Aby być w pełni szczęśliwym, wystarczy jej losowanie.

Cele: 0-1 Szalaj (17.)

Zobacz pełny raport meczowy i tabele wszystkich grup Ligi Narodów

ZOBACZ TEŻ:


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.