Liga narodów. Węgrzy nigdy nie przestają zadziwiać. Kolejny triumf nad gigantem!

W Lipsku doszło do konfrontacji wicemistrzostwo z liderem tabeli grupa A3. Węgrzy okazują się absolutną rewelacją aktualnej edycji Ligi Narodów i niewiele robią z tego, że – jak w finale Euro 2020 – znaleźli się w grupie śmierci. Wyszli walczyć z Niemcami bez cienia szacunku.

W czerwcowym starciu obu drużyn to był remis 1-1, a wynik został ustalony po dziewięciu minutach gry. Kilka dni później Madziarzy pokonali Anglię 4-0 na jego terenie. Konfrontacja z czterokrotnymi mistrzami świata więc wcale nie zostały zjedzone.

Gospodarze dominowali przez pierwszy kwadrans, ale nie przełożyło się to na efekt celu. Zaraz po tym Węgrzy i natychmiast otworzyli wynik meczu. W 17. minucie w siatkę trafił kapitan Adam Szalai, popisując się z równoważącym ciosem z rogu pola bramkowego – w stylu Zlatana Ibrahimovica.

Po tym ciosie Niemcy długo nie odpowiadali i niedbale. Strzał na bramkę jest tylko krótko przed przerwą Thomas Mueller zdołał wrócić. Peter Gulacsi dostał jednak słaby cios w głowę bez większego problemu.

Po ponownej zmianie stron Szarża Hansiego Flicka zaatakowana z siłą. Mueller nawet trafił w bramkę, ale sędzia słusznie nie rozpoznał bramki. Jonas Hofmann był w tej akcji na pozycji spalonej.

Niemcy biją głowami o ścianęi im mniej czasu ci zostało do ostatniego gwizdka, tym mniej spójne stawały się ich działania. Obrona węgierska radziła sobie bez zarzutu, miażdżące ataki rywali już przed linią pola karnego.

O ostateczne zwycięstwo w grupie i udział w Remaining 4 Drużyna Marco Rossiego będzie walczyć w poniedziałek z Włochami. Aby być w pełni szczęśliwym, wystarczy jej losowanie.

Cele: 0-1 Szalaj (17.)