Linette jest wyraźnie słabsza od 19-letniej gwiazdy. Szkoda tylko jednej chwili!

19-letnia zwycięzca US Open w singlu kobiet w 2021 r. w pierwszym secie po prostu zmiotła naszego przedstawiciela z kortu.

Linette weszła do gry bardzo powoli iw rezultacie nie miała wiele do powiedzenia w pierwszej fazie tej gry. Mecz rozpoczął się od przerwy Polki, a później 30-latka również nie utrzymała drugiego serwisu.

Dopiero przy stanie 0:4 Magda zaczęła wygrywać swoją aplikację, ale straty nie dało się odrobić.

Drugi set rozpoczął się fenomenalnie dla Linette. Najpierw swoją aplikację wygrała „na sucho”, a potem miała przerwę, prowadząc w grze 40:0. Nawet taka przewaga okazała się niewystarczająca i Brytyjczycy wyrwali się z opresji znakomicie. Wykazała się krótkimi i dynamicznymi działaniami, a przede wszystkim skutecznymi. Efekt? Wygrywa pięć kolejnych piłek i wygrywa mecz.

Pędzona 19-latka po raz trzeci w meczu pokazała jednak samej Polce skuteczność odebrania podania i ponownie zyskała przewagę. Po trzecim meczu mieliśmy krótką przerwę medyczną, o którą poprosił nasz tenisista.

Linette wyraźnie cierpiała na dolegliwości zdrowotne, ale wciąż miała problemy z wejściem na dłuższe wymiany. Swoją postać pokazała w siódmej grze, kiedy mimo oczywistego grymasu bólu na twarzy, nie pozwoliła Raducanowi się złamać. Polka włożyła wszystkie siły na wagę, Jednak mając do dyspozycji Raducan, nie było jej na wiele stać i Brytyjczycy położyli kres „i”.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.