LOTOS PZT Polish Tour: Jerzy Janowicz zagra we Wrocławiu

Półfinalista Wimbledonu 2013 kontynuuje powrót na korty po kontuzji, a Klub Olimpijski wystąpi na kortach ziemnych dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez Polski Związek Tenisowy. Będzie to trzeci występ zawodnika Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki w tegorocznej edycji „narodowego Touru” sponsorowanego przez Grupę LOTOS i PZT.

ZOBACZ TAKŻE: Wimbledon 2022. Sir Cliff Richard czy Sir Andy Murray?

Na początku czerwca Janowicz wykorzystał podobne podanie do pretendenta ATP Poznań Open, w którym przegrał pierwszy mecz. Tydzień później ukończył jedną rundę turnieju ITF M15 Bytom Cup, ale w 1/8 finału został wyeliminowany przez Szymona Kielana po zaciętym trzysetowym maratonie. Jurek podejmie kolejną próbę walki o punkty do rankingu ATP we Wrocławiu.

Polski Związek Tenisowy podarował drugą „dziką kartę” Alanowi Bojarskiemu, a organizatorzy turnieju dali szansę Mateuszowi Terczyńskiemu grać na tych samych zasadach. Decyzja o czwartym takim podaniu, również w rękach wrocławskiego klubu, nie została jeszcze podjęta.

Wszystko wyjaśni się w weekend, po ostatecznym zatwierdzeniu listy uczestników głównej drabinki, ale na pewno dla Polaka. Jednym z najpoważniejszych kandydatów jest Juliusz Bienkiewicz (UKS Sport Klub Wrocław), świeżo upieczony młodzieżowy mistrz kraju (do 23 lat), który w weekend zdobył tytuł na kortach AZS Poznań.

Oznacza to, że na starcie tegorocznego Betard Cup powinno być co najmniej dziewięciu Polaków, bo na podstawie rankingu pewni występu są: Maciej Rajski (BKT Benefit Bielsko-Biała), zawodnik LOTOS PZT Staff – Maks Kaśnikowskiego (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Szymon Kielan (Legia Warszawa) i Michał Dembek (BKT Benefit Bielsko-Biała). Dołączy do nich Aleksander Orlikowski (AZS Łódź), dzięki wysokiej pozycji w klasyfikacji juniorów ITF.

Begin we Wrocławiu będzie ostatnią okazją dla polskich tenisistów do sprawdzenia formy przed 96. Mistrzostwami Polski Esvelo, które rozegrane zostaną w dniach 9-16 lipca na kortach Górnika Bytom. W tym roku zawody toczą się o rekordową sumę przekraczającą milion złotych, a zdobywcy złotego medalu powrócą do domu nowoczesnym Mercedesem CLA Class z gdyńskiego BMG Goworowski. Wicemistrzowie zarobią 55 tys. zł, a najlepsi podwoją 38 tys. podzielić na parę.

Esvelo 96. Mistrzostwa Polski będą miały najwyższą pulę nagród spośród wszystkich 12 imprez IV edycji LOTOS PZT Polish Tour – Pucharu Polski. Ważnym miejscem w tegorocznym kalendarzu jest również Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, który odbędzie się w pierwszym tygodniu sierpnia na kortach twardych Ośrodka Treningowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach. Będzie to pierwszy turniej ITF W100 w kraju.

W sumie cały sierpień zapowiada się bardzo intensywnie na polskich kortach, bo w ciągu czterech tygodni odbędzie się aż pięć imprez w ramach „narodowego Touru”. W drugim tygodniu planowany jest turniej ITF W25 LOTOS Radom Cup, w trzecim turniej tenisowy ITF W15 Fale Loki Koki w Bydgoszczy, aw trzecim pretendent ATP Kozerki Open. A pod koniec miesiąca tenisiści wystąpią także w XXIII Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski TALEX (ITF M25).

4. edycja LOTOS PZT Polish Tour – Pucharu Polski tradycyjnie zakończy się rozgrywanym w połowie września pretendentem ATP Pekao Szczecin Open. W tym samym tygodniu w Inowrocławiu reprezentacja Polski pod wodzą kapitana Mariusza Fyrstenberga zmierzy się z drużyną Indonezji w konkursie Davis Cup. Stawką meczu zaplanowanego na 16-17 września będzie awans do przyszłorocznych baraży o miejsce w Grupie Światowej I.

Komunikat prasowy

Przejdź do Polsatsport.pl

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.