Lubin to nowy dom Rafała Krupy. “Pasuję do wizji klubu”

– Podoba mi się styl, w jakim w ostatnich latach grał MKS Zagłębie Lubin. Zespół przyjął mnie bardzo dobrze, a co najważniejsze wszyscy są chętni do pracy – nie ukrywa się nowy zawodnik z lubińskiego klubu Rafał Krupa.

Małgorzata Boluk

Rafał Krupa

Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Rafał Krupa

W połowie lipca MKS Zagłębie Lubin rozpoczęło przygotowania do nowej edycji PGNiG Męskiej Superligi. Mieszkańcy Lubina zaliczyli już pierwsze mecze kontrolne, które są świetną okazją do przetestowania i wprowadzenia do gry nowych graczy.

Jednym z nowych elementów miedzianej układanki zespołu jest Rafał Krupa, który w ostatnich latach reprezentował Stal Mielec. Lewicowiec w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu opowiedział o swoich pierwszych wrażeniach w klubie z Dolnego Śląska.

Za nami dwa pierwsze sparingi. Co można powiedzieć o grze Zagłębia w meczach kontrolnych ze Śląskiem Wrocław (35:26) i Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (24:31)?

Rafał Krupa, nowy lewicowiec MKS Zagłębie Lubin: Uważam, że w obu meczach udało nam się szybko stworzyć sytuacje rzucania przeciwnika po obronie jego poczynań, z czego powinniśmy się w tej chwili cieszyć.

Jak indywidualnie oceniasz swoje wyniki? Siedmiokrotnie wchodziłeś na listę strzelców ze Śląskiem.

Cieszę się z ilości zdobytych bramek, bo to motywuje mnie do doskonalenia swoich umiejętności, ale najważniejsza jest dla mnie współpraca z zespołem.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Nad czym musisz najwięcej popracować przed rozpoczęciem nowego sezonu?

Jest dużo pracy do wykonania, od przygotowania motorycznego do sezonu, po naukę współpracy w ataku i obronie jako kolektyw.

Jak pierwsze wrażenia po przyjeździe do Lubina. Jak przyjęli cię koledzy z drużyny?

Zespół przywitał mnie wspaniale. Znałem wcześniej kilku zawodników, co z pewnością pomogło w pierwszych dniach pobytu w Lubinie. Na szkoleniach panuje dobra atmosfera, a co najważniejsze wszyscy są chętni do pracy.

Dlaczego zdecydowałeś się zagrać w Zagłębiu?

Podoba mi się styl Zagłębia ostatnich lat. Uważam, że pasuję do wizji gry, której chcą od nas trenerzy i to było decydującym czynnikiem wyboru Zagłębia.

Jakie są Twoje cele na nadchodzący sezon?

Indywidualnie na pewno chciałbym, aby trenerzy i koledzy z drużyny byli zadowoleni z naszej współpracy, aby zaowocowała większą liczbą bramek i asyst niż w poprzednim sezonie. Jako zespół chciałbym, abyśmy zajęli wyższe miejsce niż w poprzednim konkursie.

Jesteś mieszkańcem Mielcza i uczniem Stali. Jak wspominasz sześć lat spędzonych w Mielcu?

Zdecydowanie plus. To wspaniałe uczucie grać w swoim mieście. Jak każdy junior, było to moje marzenie, które spełniłem i bardzo się z tego cieszę. Może kiedyś będzie można wrócić, by reprezentować Metal. Dopinguje ich, aby osiągnęli swój cel na nadchodzący sezon.

Wywiad przeprowadził Łukasz Lemanik, MKS Zagłębie Lubin

Przeczytaj także:
—> Zmiany kosmetyczne w KPR Gminy Kobierzyce. To będzie trudny, ale ekscytujący sezon
—> Polskie drużyny poznały swoich rywali w europejskich pucharach. Trudny begin dla MKS FunFloor Perła Lublin

zgłoś błąd

Komunikat prasowy

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.