Ludzie, których lubisz – co sprawia, że ​​inni ich lubią?

Osoby lubiane są szczególnie lubiane przez innych od samego początku. Ale jak to możliwe? Czemu zawdzięczają tę umiejętność?

Ludzie, których lubisz – co sprawia, że ​​inni ich lubią?

Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2022

Mówią, że smak się nie liczy. Rzeczywiście, ktoś, kto niektórym z nas wydaje się cudowny, inteligentny i zabawny, może nie wzbudzać zainteresowania innych. W rzeczywistości mogą nawet generować uczucie odrzucenia. Jednak są tych, którym bez trudu udaje się pozyskać wszystkich (przynajmniej większość) już od pierwszego spotkania. Co takiego jest w tych miłych ludziach, że są tak wyjątkowi?

Pewnie znasz kilka z tych osób. Każdy ma o nich tylko dobre rzeczy do powiedzenia i udaje im się zachować te pozytywne pierwsze wrażenia. Bez względu na to, do kogo odnoszą się mili ludzie i ile mają ze sobą wspólnego, czy nie, wiedzą, jak sprawić, by czuli się komfortowo, bezpiecznie i mile widziani. Więc z czego dokładnie składa się ten prezent?

Są otwarci i towarzyscy

Niewątpliwie mili ludzie mają charyzmę i wysoki poziom umiejętności społecznych. Są otwarci, ekstrawertyczni i wiedzą, jak radzić sobie zarówno z językiem werbalnym, jak i niewerbalnym. Ponadto często się uśmiechają (i szczerze), przyjmują zrelaksowaną i nieformalną postawę oraz wykazują zainteresowanie tym, z kim rozmawiają.

Wszyscy lubimy być słyszani, a mili ludzie niczym się nie różnią. Jednakże nie próbują zmonopolizować rozmowy ani narzucać się innym. Raczej aktywnie słuchają i pozwól im wyrazić siebie. Wiedzą również, jak modulować swój głos i dobrze wykorzystywać kontakt fizyczny, aby wytworzyć poczucie bliskości i zaufania.

Są szczęśliwi, optymistyczni i pozytywni

To niewątpliwie jedna z ich najbardziej charakterystycznych cech. Rzeczywiście, mili ludzie zarażają wszystkich swoją radością i dobrym humorem. Nie narzekają ani nie krytykują. Wręcz przeciwnie, naturalnie skupiają się na pozytywnych aspektach każdej sytuacji i są elastyczni i optymistyczni.

Dzięki tej postawie udaje im się wzbudzić w ludziach pozytywne emocje z którymi wchodzą w interakcję. W rzeczywistości ostatecznie kojarzą swoje towarzystwo ze spokojem, szczęściem i wygodą.

Oni też lubią wszystkich

Ich optymistyczne nastawienie sprawia, że ​​dostrzegają milszą stronę każdej osoby. Oznacza to, że są tolerancyjny, empatyczny i otwarty. Znajdują coś pozytywnego w każdej napotkanej osobie i skupiają się na tym, osądzając ją.

Krótko mówiąc, wszyscy je lubią. Ale jednocześnie mają tendencję do współczucia większości ludzi. Być może to właśnie ta postawa ułatwia im kontakt. W końcu wszyscy lubimy czuć, że wszyscy, z którymi rozmawiamy, nas rozumieją.

Mają poczucie własnej wartości i pokory

Pewność siebie to jedna z najbardziej atrakcyjnych cech. Ci, którzy czują się bezpieczni i wydają się bezpieczni, są bardziej sympatyczni dla innych. Powiedziawszy to musi być zdrowa i autentyczna samoocena. Jeśli mówimy tylko o sztucznie rozdętym ego, które próbuje mówić tylko o sobie lub wyróżniać się spośród innych, ma to odwrotny skutek.

Mili ludzie są pewni siebie i wartościowy. Są też proste i skromne. Otrzymują komplementy z przyjemnością i wdzięcznością, ale nie popisują się ani nie próbują poniżać innych.

Są autentyczne i autentyczne

Ostatnim akcentem magii jest ich autentyczność. W końcu wszyscy spotkaliśmy ludzi, którzy są mili, uśmiechnięci i pozornie mili, ale którzy dają nam poczucie niepewności i budzą podejrzenia. Zwykle dostrzegamy, czy ich intencje i postawy są prawdziwe czy fałszywe.

Jednak to, co sprawia, że ​​sympatyczni ludzie są tak różni, to: ich spontaniczność i umiejętność pokazania się takimi, jakimi są, bez próby udawania lub ukrywania się za maską perfekcji. Naprawdę otwierają się na świat, a świat im za to dziękuje.

Rodzą się i są tworzone

Jest wielu psychologów, którzy podkreślają, jak szkodliwe jest próbowanie zadowolenia wszystkich. Twierdzą, że to wypacza naszą tożsamość. Nie ma jednak wątpliwości, że kontakt z innymi ułatwia nam życie oraz poprawia poczucie satysfakcji i dobrego samopoczucia.

Relacje społeczne są korzystne dla naszych zdrowie fizyczne i emocjonalne i musimy je pielęgnować. To powiedziawszy, co możesz zrobić, jeśli nie jesteś jedną z tych osób, które wszyscy lubią?

Z pewnością niektórzy z tych, którzy posiadają tego rodzaju charyzmę i związane z nią cechy, pozostaną w ten sposób od dzieciństwa. Ale to nie znaczy, że reszta z nas też nie może ich rozwijać. Właściwie, przyjęcie bardziej otwartego, optymistycznego i tolerancyjnego nastawienia, doskonalenie umiejętności społecznych i podnoszenie poczucia własnej wartości zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz nawet poprosić o profesjonalną pomoc, jeśli chcesz. Jakkolwiek to zrobisz, przekonasz się, że twoje relacje z innymi poprawią się jakościowo.

To może Cię zainteresować …

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.