Magda Linette awansowała do finału

30-letnia polska rakieta numer 2 w kolejnym meczu w tym nowym polskim turnieju udowodniła, że ​​to nie przypadek, że została rozstawiona z „numerem jeden”. W żadnym momencie spotkania nie mogła poczuć się zagrożona, odniosła pewne zwycięstwo.

Był to drugi w ostatnim czasie mecz obu tenisistów. W zeszłym tygodniu w Pradze Linette wygrała w drugiej rundzie 6:3, 6:3. Tym razem Polska poszła znacznie łatwiej, przegrała o dwa mecze mniej. Było kilka zaciętych wymian i fajnych akcji w tym pojedynku również po stronie bułgarskiej, ale poznaniak wyraźnie dominował

Linette ani razu nie obroniła się przed utratą serwisu. Wykorzystała cztery z sześciu breakpointów, jeden w pierwszym secie, kiedy objęła prowadzenie 3-1 i trzy w drugim. Statystycznie Linette była w 100% druga, zdobywając 14 punktów na 14 po drugim podaniu.

Mecz trwał godzinę i 14 minut. Polka wykorzystała pierwszy mecz.

Najtrudniejszym do tej pory meczem dla Linette w Kozerkach był mecz pierwszej rundy z Belgiem Janina Wickmayer, wygrała 7:6 (5), 7:5. W pozostałych trzech przegrała tylko 10 meczów. Ale teraz Polka staje przed trudniejszą, przynajmniej teoretycznie, przeszkodą.

W finale Polka zagra z Czeszką Katerina Siniakowa (80. WTA). 26-letnia tenisistka jest bardziej znana z występów w deblu. W deblu ma na swoim koncie pięć zwycięstw w Wielkim Szlemie, w tym dwa w tym sezonie – w Australian Open i Wimbledonie.

W singlu obaj gracze jeszcze ze sobą nie grali. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 15.00. Transmisja w Polsacie Sport.

Olgierda Kwiatkowskiego

Magda Linette (Polska, 1) – Wiktorija Tomowa (Bułgaria, 4) 6:3, 6:1.

Katerina Sinakowa (Czechy, 3) – Natalija Stevanović (Serbia, 12) 6:0, 6:2.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.