Magda Linette w półfinale w Kozerkach

Poznańska dziewczyna ma „numer jeden”. Nie tylko z tego powodu jest faworytką turnieju. Widać, że w Kozerkach czuje się dobrze i lepiej. W trzech dotychczasowych meczach nie przegrała seta.

Tylko w pierwszym meczu, ale bardzo dobry rywal – Belg Yanina Wickmayermiała problemy. Ostatecznie wygrała 7:6, 7:5. W drugiej bez problemu poradziła sobie z 21-letnią Polką Stefania Rogozińska-Dzik 6:1, 6:1.

Tylko początek był trudny z Kuzmovą. Linette przegrała swój serwis dwa razy z rzędu, ale od razu odrobiła straty. W decydującym momencie – z wynikiem 4:3 – wykorzystała drugi breakpoint. Nie przegapiła tej szansy. Wygrała seta 6:3.

W drugim Słowaczka straciła wiarę w możliwość zwycięstwa lub siły. Rozbijała wiele piłek, czasem w nieoczekiwanych sytuacjach, np. pod koniec trzeciej partii. Wtedy Linette zerwała służbę.

Polka była uważna, regularna, grała z wyczuciem i bardzo oszczędnie. Spokojnie realizowała swój cel, czekając na błędy Kuzmowej. Było ich coraz więcej. Słowaczka nie była w stanie wygrać kolejnego meczu własnym podaniem. W końcu popełniła podwójny błąd serwisowy. Linette prowadziła 4:1.

Przy stanie 5:1 poznanianka miała dwie piłki meczowe. Kuzmova się broniła. Na trzecim miejscu Słowak popełnił – ósmy w całym meczu – podwójny błąd serwisowy.

Linette będzie rywalką w półfinale Wiktorii Tomow. Bułgarka wygrała w ćwierćfinale z Katarzyną Kawą. Poznańska niedawno pokonała swojego najbliższego rywala – w drugiej rundzie turnieju WTA w Pradze 6:3, 6:3.

W drugim półfinale Katerina Siniakova z Czech zmierzy się z Serbką Nataliją Stevanović. Transmisja turnieju od godziny 13:00 na antenach Polsat Sport i Polsat Sport Additional.

Olgierda Kwiatkowskiego

Magda Linette (Polska, 1) – Viktoria Kuzmova (Słowacja, 10) 6:3, 6:1

Wiktorija Tomowa (Bułgaria, 4) – Katarzyna Kawa (Polska, 7) 6:3, 6:1

Nigina Abdumairova (Uzbekistan, 9) – Katerina Siniakova (Czechy, 3) 2:6, 2:6

Natalija Stevanović (Serbia, 12 lat) – Kristina Dmitruk 6-0, 6:1.

Pary półfinałowe: Linette – Tomowa, Siniakova – Stevanović.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.