Magda Linette wystąpiła w ćwierćfinale. Dwa sety przeciwko Brytyjczykom

Magda Linette nie miała nic do powiedzenia przeciwko Emmie Raducanu w turnieju WTA 250 w Seulu. Polka wygrała cztery mecze w meczu z mistrzem Wielkiej Brytanii US Open 2021.

Łukasz Iwanek

Magda Linette

WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette (WTA 51) dotarła do finału w Chennai w zeszłym tygodniu. Polka przeniosła się do Seulu, gdzie awansowała do ćwierćfinału. W drugiej turze wyszła z ogromnej opresji. Wyeliminowała Francuzkę Kristinę Mladenović po uratowaniu dwóch piłek meczowych. W piątek rywalką poznanianki była Emma Raducanu (WTA 77), mistrzyni US Open 2021. Linette przegrała z Brytyjczykami 2:6, 2:6.

Początek występu Linette był bardzo nerwowy. Dwa złamane brody kosztowały ją podanie w pierwszej i trzeciej partii. Polka poruszała się niepewnie po korcie, spóźniła się na mecze przeciwnika.

Poznaniaczka nie potrafiła odnaleźć swojego rytmu, a jej poczynaniami rządził chaos. Tymczasem Raducanu dobrze zmieniała kierunki i rotację, a ona imponowała swobodą ataku. Brytyjczycy bez problemu utrzymali przewagę dwóch wybić. Wynik pierwszego seta ustaliła na 6:2 efektownym crossoverem z bekhendu.

W drugim meczu Linette mogła objąć prowadzenie 2:0. Była jednak nieskuteczna i zmarnowała trzy breakpointy. Pewna swojej gry Raducanu wyszła bez szwanku od 0-40, a po chwili kończący powrót dał jej przerwę przy 2:1. W tym momencie Polka poprosiła o interwencję medyczną z powodu problemów z udem.

Po wznowieniu gry miała coraz większe problemy z utrzymaniem piłki na boisku. W piątej partii dała podanie rzucając bekhendem. Brytyjczyk ponownie nie oddał przewagi dwóch przerw. Przy stanie 5:2 mecz zakończył się kombinacją głębokiego serwisu i siatki forhendowej.

Hana Financial institution Korea Open, Seul (Korea Południowa)